Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

malkstor avatar malkstor 348 Точки

[Homework] Четене на входни данни в JS

Здравейте,

Имам един генерален въпрос относно второто домашно, който предполагам ще се отнася и за следващите. В задачите, в които трябва да напишем програма, приемаща входни данни и правеща нещо с тях после, очаква ли се да четем данните през конзолата на дебъгера/node.js? Все още не съм успял да намеря как става това, а гледам някои от студентите от предишни випуски са хардкод-вали входните данни в самия js файл.

Тагове:
5
JavaScript Fundamentals
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки
Best Answer

Вариант 1: Правиш един масив с входните данни от примерите в условието, пускаш forEach и викаш функцията за всеки елемент, т.е. всеки тест. Хардкоднати са стойностите, но се минава през всички примери автоматично, а ако някой иска да тества други варианти просто ще допълни масива.

Вариант 2: nodejs и през конзолата, но аз лично не съм го ползвал

Вариант 3: Правиш едно инпут поле в HTML и бутон, със скрипт взимаш стойността на инпута и в някакъв div примерно вкарваш резултата след сметките. Това изисква (съвсем малко) манипулиране на DOM-a.

7
malkstor avatar malkstor 348 Точки

Благодаря Фил, това с масива е доста хитро. Първото което ми мина през ума е да пъхна скрипта в html и от там с prompt и alert/console.log, но се чудех дали не се очаква да направим така, че входа да се приема от конзолата, което не успях да намеря как става. Допълнителни играчки пък с html ми се струват малко излишни за момента, така че варианта с масива е екстра :)

3
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

alert/prompt не се ползват, доста са досадни от потребителска гледна точка, защото блокират целия браузър.

3
milen.stefanov avatar milen.stefanov 40 Точки

А има ли въобще начин за четене през Node.js конзолата? Това, което чета в нета, е меко казано плашещо.

5
Nick1R1 avatar Nick1R1 115 Точки

И на мен доста сложно ми се стори четенето от конзолата, аз ползвам WebStorm и Node.js, даже и не разбрах как става.

Аз съм ги направил задачите без инпут от където и да е, сложил съм другите тестове от домашното отдясно на променливите като коментари, тъпа работа ама може би така ще е най-лесно за проверяващите...

0
bewolf avatar bewolf 30 Точки

И аз благодаря за отговора, след доста четене се отказах и го направих с HTML и input поле.

0
LubomirSlavov avatar LubomirSlavov 3 Точки

Ето тук можеш да видиш как се чете от конзолата - https://nodejs.org/dist/latest-v4.x/docs/api/console.html

0
ElisavetaRaycheva avatar ElisavetaRaycheva 3 Точки

Аз съм си инсталирала node.js под Windows и използвам модула readline. За масивите е лесно, като го прочета като стринг го split-вам по символ и е ок. За масив от обекти не съм открила как да го правя все още. Ето и линк за това, което говоря https://nodejs.org/api/readline.html

0
lazarov.pl avatar lazarov.pl 27 Точки

Варианта за четене на инпут от конзолата, за който се сещам е prompt модула

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.