Loading...
VanessaShopping avatar VanessaShopping 48 Точки

Трябва ми помощ със задача 1 от домашното Operators and Expressions

Здравейте

Условието на задачата е да напишем израз който да проверява числата дали са четни или нечетни. С лесната част се справих , но искам да добавя към условието , че като въведа по-голямо число от long или друг символ различен от цифра да ми излезе съобщение ,че въведената стойност не е валидна и да ме накара пак да въведа ( тоест пак да си пробвам късмета :) ) . Почти я написах само ,че ако въведа прекалено голямо число , което не се събира в long или друг символ различен от цифра ми излиза съобщението ,че въведената стойност не е валидна и до там :) .

Ето какво съм написал. Моля за малко помощ :)

long number;
        Console.Write("Enter the number:");
        bool isInt = long.TryParse(Console.ReadLine(), out number);
        if (isInt)
        {
            if (number % 2 == 0)
            {
                Console.WriteLine("The number is even");
            }
            else
            {
                Console.WriteLine("The number is odd");
            }
        }
        else
        {
            Console.WriteLine("Enter a valid number!");
        }

 

Тагове:
0
Programming Basics
IVANMARINOV1975 avatar IVANMARINOV1975 19 Точки
long number;
        Console.WriteLine("Enter the number:")
        While (true)
        {
        bool isInt = long.TryParse(Console.ReadLine(), out number);
        if(isInt){break;}
        Console.WriteLine("Enter valid number:")
        }
       
            if (number % 2 == 0)
            {
                Console.WriteLine("The number is even");
            }
            else
            {
                Console.WriteLine("The number is odd");
            }
       
        
     
1
12/01/2016 22:21:40
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.