Софтуерно Инженерство
Loading...
aslv1 avatar aslv1 304 Точки

[Java Web Development] Въпрос относно настройването на Apache Tomcat

Здравейте!

Бих искал да попитам въпрос относно курса по Java Web Development. Тъй като имам Xampp на лаптопа (и в него има Tomcat), може ли да се настрои Eclipse Mars да работи с този Tomcat, вместо да се тегли отделно? И ако може, как smiley А дали е препоръчително или най-добре да следваме указанията?

Благодаря и успех!

0
deyan.zhekov avatar deyan.zhekov 159 Точки
Best Answer

Здравей,

на теория не би трябвало да имаш проблем да ползвам Tomcat ot XAMPP и принципа ще бъде същия както в guide-а. Само се налага да посочиш правилната директория като се добавя в Eclipse Mars.

На практика ти препоръчвам да си свалиш един Tomcat отделно. Ще има няколко конфигурационни промени по сървъра с течение на курса и няма причина да мажеш по сървъра, който вероятно ще искаш да ползваш за други разработки.

2
birkoff88 avatar birkoff88 -7 Точки

:) Той ако има Tomcat в xampp-a значи си е го е свалил отделно като добавка и няма нужда от втори....
Въпрос към Слави (чисто от любопитство, тъй като и аз с xampp или lamp ако трябва да сме точни)
Предполагам, че томката го имаш в ксампа още преди курса да е започнал, значи сигурно си го ползвал... интересно ми е за какво? :)

поздрави, birkoff;

0