Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MladenMladenov avatar MladenMladenov 80 Точки

Подготовка за изпит JS 31.01

Искам да оставя малко feedback отностно клипа - подготовка за изпит.

Което, честно казано ме шокира.

Чух от видеото, че трейнъра беше наясно, че това е вече решаван изпит...

Защо отново трябва да се решава... Не мислите за хората онлайн, който зависят от тези клипове и по-лошото е, че преди това е имало само 3 курса.

Т.е. от 4 курса има 3 подготовки... За огромен обем от информация.

И отново трябва да търсим клипове от други места и академии, за да видим повечко варианти.

Разбирам, че задачите са еднотипни, но няма логика да се пререшават и записват вече решени задачи.(при подготовка за изпит).

 

Поздрави.

Тагове:
5
Advanced Level: Front-End 20/01/2016 13:50:16
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Причината да се решават стари изпитни задачи е проста - изиксва се доста ресурс някой да измисли нови задачи. Това е творчески процес и не може просто някой да каже, "сядам днеска 5 часа да мисля задачи" и да стане. Предвид, че трябва да се пишат задачи за изпита и за поправката след това (8 задачи), никак не е лесно да се измислят още 4.

Смисъл има да се пререшават изпити, защото всеки подхожда по различен начин към решаването на задачи и решенията на един трейнър може да са коренно различни от тези на друг. Специално за JS има проведени немалко подготовки, просто отваряш предишни инстанции и намираш видеата в секцията Подготовка за изпит.

Относно онлайн хората не мога да ти разбера оплакването. В случая няма разлика между присъствените и онлайн студентите. Ако считаш, че решаването на стар изпит ощетява някого, то ощетява всички, формата на обучение е без значение.

-1
MladenMladenov avatar MladenMladenov 80 Точки

Не, оплакване няма. 

Има забележка и обратна връзка, просто изказвам мнение на потребител.

Да, решаването на стар изпит ощетява всички, за това го коментирам.

Същият изпитен вариант е пререшаван вече един път в подготовка за изпит.

https://softuni.bg/trainings/resources/video/3939/exam-solution-8-april-2015-bogomil-dimitrov-javascript-basics-march-2015 - Март 2015

https://softuni.bg/trainings/resources/video/7463/video-18-january-2016-nikolay-bankin-javascript-basics-january-2016 - Януари 2016

Идеята или дори препоръката ми е, да не се повтарят решения на вече решени задачи, щом става въпрос за подготовка за изпит. 

Относно задачите да кажа, честно не трябва да знам как се пишат задачи и колко време отнема, 

Пример: 

Поръчваш си супа в ресторант, носят я и в нея има муха. 

Викаш сервитьора и му казваш за мухата. 

Той ти връща отговор: 
Ама знаете ли колко трудно се готви тази супа?
 

За всяки сериозен бизнес обратната връзка и връзката с клиент е основата :) 

 

 

 

6
20/01/2016 15:28:08
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.