Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

EvgeniyaL avatar EvgeniyaL 35 Точки

Система за сформиране на крайната оценка от даден курс за присъствена форма на обучение.

Здравейте, мога ли да помоля да вкарате информация в "Често задавани въпроси" за сформирането на крайната оценка от даден модул - бонуси, точки от домашни и оценяване на домашни, от изпит и т.н. Моля ви, тъй като на първата лекция по Programing Basic ни обясниха, но явно аз не съм разбрала, че оценяването на домашни носи точки.

Позадрави!

1
Общи приказки
gabi.ivanova avatar gabi.ivanova 370 Точки

Exam – 80%

Homework + evaluation – 10% + 10%

Forums activity – bonus up to 10%

Това пише в първата презентация за оценяването в присъствена форма :)

1
EvgeniyaL avatar EvgeniyaL 35 Точки

Супер!! Мерси за информацията. Аз намерих и друго, че трябва да си оценил минимум 3 домашни от една тема, за да ти дадат точки. 

0
20/01/2016 18:52:15
MilenGeorgiev avatar MilenGeorgiev -12 Точки

В първата презентация има някаква суха формула, но не става ясно кое как се изчислява. Също не упоменато 5% от домашните на колко решени домашни отговарят, на колко рповерени и как играе оценката от самите домашни. За формуната активност също абсолютно нищо не е споменато. За пълният бонус от 10% колко точки от форума трябва да съм натрупал 10 ли, 100 ли, 1000 ли? Освен това си има някои чалъми в писането във форума, които ако си ги напипал, можеш да изкараш повече точки, от някой по-активен.

Аре някой да ми каже, ако на изпитът съм изкарал оценка 4.00, колко ще ми бъде крайната оценка, ако взема пълният актив от домашните и форумната актинвост и да обясни как се смята СПОРЕД НЕГО. Защото абсолютната 0 е оценка 2.00. Което означава, че оценка 4.00 са 200 стотни. Разделяме 200 стотни на 80%, което означава, че 1% е 2.5 стотни. Съответно 20% са 50 стотни и би трябвало крайната ти оценка да стане 4.50. Но това са само мои догадки.

Моята препоръка е да не обръщате особено внимание на бонусните точки, а да осмислите материала. Решавайте си задачи вкъщи, все едно дали ще са домашни и дали ще ги предадете. Изкарайте си на изпита 450-500 точки, пък ако ще да не получите нито една точка бонус към оценката. Знам за едно момче, което си решаваше редовно домашните, публикуваше решенията си тук във форума и сигурно е изкарал максимум бонус точки, но на изпита едвам изкара малко над минимума от 100 точки от непълни решения на 3 задачи. А аз за цял курс си предадох 3 домашни и форумната ми активност е минимална, но на изпита изкарах много повече точки от него. Така че тези бонуси хич да не ви бъдат стимул.

1
20/01/2016 21:05:42
EvgeniyaL avatar EvgeniyaL 35 Точки

Съгласна съм с теб, по-важно е да си си решил/а задачите на изпита и да си разбрал/а материала. Но не пречи да се визползваш от бонусите (само да знаеш как).

2
20/01/2016 22:04:30
gabi.ivanova avatar gabi.ivanova 370 Точки

Бонусите (може би) могат да помогнат, ако имаш 500 точки на изпита и кандидатстваш за стипендия, ако има такава опция :)

0
MilenGeorgiev avatar MilenGeorgiev -12 Точки

Ако имаш 500 точки от изпита, оценката ти няма как да е различна от 6.00, независимо какви бонуси имаш. Ако имаш 475 точки с бонусите можеш да си докараш оценката до 6.00.

0
EvgeniyaL avatar EvgeniyaL 35 Точки

Отворих тази тема със идеята да се информираме за пълните улсловия, който трябва да се спазят, за да вземеш точките от домашните, оценяването и от активността във форума. Отделен е въпроса дали ще се възползваме от тези опции за бонуси. Това опира  до лична преценка и мотивация. Аз лично смятам, че ще ми е полезно да съм осведомена по този въпрос, защото ще мога да преценя какво време да отделя на домашните и оценяването на домашните на колегите ми (второто е не по-малко маловажно защото се учиш да четеш и да разбираш чужд код). Мисълта ми е, че нищо няма да ти е в минус ако го свършиш, особенно ако си тотално начинаещ като мен, но пък искаш да правиш нещата като трябва.

Поздрави! :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.