Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

hristoiliew avatar hristoiliew 10 Точки

Visual Studio 2015

Добър ден ! Имам един проблем с който не мога да се справя.....Ккогато инсталирам Visual studio 2015 имам възможността да използвам всички Templates,но когато затворя програмата нямам нито Windows Forms Application нито Console.Application .....и по този начин изоставам с упражненията ...

Тагове:
0
Programming Basics
hristoiliew avatar hristoiliew 10 Точки

Благодаря тии колега,но и това не се получи .. :/

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Инсталацията е адски бавна и тегава и понякога се случват бъгове :) .. Пробва ли да рестартираш компа и пак да видиш дали е така. 

0
petar.dimitrov.86 avatar petar.dimitrov.86 450 Точки

Направи един скрийншот какво виждаш когато искаш да направиш нов проект :)

1
hristoiliew avatar hristoiliew 10 Точки

амии колега проблема е такъв .. инсталирам програмата правя си първото упражнение на console  и когато изляза от програмата и я стартирам отново и дам file-new-project нямам Console application i windows forms application само някакви silver wpdf нещо такова и т.н пробвах да я reinstall но проблема е същия влизам всичко си е наред излизам ии при второто влизане вече повечето темплейти липсват и в online downloading не успях да ги намеря ( console application and windows form application ) и в крайна сметка имам 2 готови упражнения но за да направя второто трябваше пак да я инсталирам ... Благодаря предварително

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Можеш ли да направиш както каза колегата Петър Димитров. Тоест да влезеш в програмата и където е проблемът да направиш screenshot. За да може 

да огледаме и да помислим, че така е много наизуст и по-трудно. Тоест може някъде нещо да си кликнал без да искаш или нещо такова.

0
hristoiliew avatar hristoiliew 10 Точки

как по точно да я кача image от там не ги разбирам .. ще ме извиниш но още съм начинаещ :Д

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Ако питаш как се прави screenshot ще ти кажа няма проблем :) Пускаш Visual Studio и отиваш където е проблемът. След това натискаш бутон prt sc (print screen) от 

клавиатурата. След това отиваш в paint и натискаш ctrl+v (команда Paste) Би трябвало да ти се появи като снимка. След това File Save или File Save As или Запази като ако си

на български. Избираш си удобен формат - .jpg или .png  и запазваш файла на удобно за теб място на харда. След това идваш тук на коментирай и отгоре полето за коментар има едни иконки. Търсиш иконка снимка и би трябвало да ти се покаже прозорец. Търсиш файлът, който направи преди малко и би трявало да го прикачи :) 

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Какъв е този Maicrosoft Blend ? Според мен не си влязъл във Visual Studio , a в Blend for Visual Studio

1
petar.dimitrov.86 avatar petar.dimitrov.86 450 Точки

Ако си с Windows 10, натисни лупата вдясно от Старт Менюто и потърси Snipping Tool. Ако си с Windows 7 като натиснеш старт менюто и търсиш от долния ред пак Snipping Tool. Пускаш програмката, отваряш и избираш частта от екрана, която искаш да запишеш, след това избираш къде да запишеш снимката. Влизаш в някой сайт за хостване на картинки като www.imgur.com и от там избираш отгоре upload images, намираш къде ти е картинката, избираш я, натискаш Start Upload и после от дясно на сайта има Share Link, копираш линка от там и директно пейст тук :) дано само форума приема линкове от там :)

П.П. Докато го обясня, и вече сте се разбрали :)

1
20/01/2016 22:21:12
hristoiliew avatar hristoiliew 10 Точки

Благодаря ти вече я качих

1
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

По-горе ти писах , но май не си видял. Мисля, че не си влязъл в Microsoft Visual Studio , a в Blend for Visual Studio.

1
hristoiliew avatar hristoiliew 10 Точки

видях колега забавих се с отговора защото влязах от visual studio 2015 да опитам сега всичко е наред :) Благодаря ви че отделихте време да ми помогнете 

1
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Няма защо :) Радвам се, че всичко е наред :) Успех :)

1
hristoiliew avatar hristoiliew 10 Точки

 Благодаря и на теб :) надявам се 1 ден да се наложи и аз да помагам

2
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Въобще не се притеснявай :) Тук сме , за да си помагаме взаймно :) 

1
hristoiliew avatar hristoiliew 10 Точки

И сега е наред следващия проблем ..... 
изтеглих си трите ТексБокса и 2та Лейбъла но не ги подредих както трябва изтрих ги и сега не мога да открия къде ми отиде тоолбокса

0
20/01/2016 22:35:35
petar.dimitrov.86 avatar petar.dimitrov.86 450 Точки

Eeee, супер, честито! :) да успееш да наваксаш изгубеното време, че скоро е следващата лекция :)

1
petar.dimitrov.86 avatar petar.dimitrov.86 450 Точки

Отиди горе на View --> Toolbox или директно натискаш Ctrl+Alt+X :) или виж най-ляво една лента наклонена на 90 градуса дали пише там Toolbox 

1
20/01/2016 22:38:17
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

ToolBoxa e вляво. Ако случайно си го затворил пробвай с view -> toolbox (Ctrl+W,X)

0
hristoiliew avatar hristoiliew 10 Точки

готова и отново благодаря .. има време да и науча номера :Д

1
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Всичко с времето си :) Не се притеснявай :) Както виждаш тук има много хора, които ще ти помогнат ;) :) 

0
hristoiliew avatar hristoiliew 10 Точки

може ли последно да попитам как става Lable 1 --> +  защото нещо не ми разрешава да е с такова име 

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Нещо не успях да ти зареда снимката. Label се сменя като го маркираш, после идеш на properties и търсиш текст

0
hristoiliew avatar hristoiliew 10 Точки

да оправих проблема но пък те идват 1 след друг сега нов :D

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Виж тук .. https://softuni.bg/trainings/1297/programming-basics-january-2016 На първи стъпки в програмирането. Изтегли файлът с упражненията и там пише стъпка по стъпка как се правят нещата. Ще ти помогне много. Разбира се ако не си го изтеглил вече

0
hristoiliew avatar hristoiliew 10 Точки

сега си правя Sumatora от упражнението ... пиша си кода 

var num1 = decimal.Parse(this.textBox1.Text);

var num2 = decimal.Parse(this.textBox2.Text);

var sum = num1 + num2;

textBoxSum.Text = sum.ToString();   

но ми маркира textBoxSum и textBox1 като грешка .... пробвах да копирам кода от ''упражнението'' но пак същото ... 
 

                

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Опитай да махне this , тоест

var num1 = decimal.Parse(this.textBox1.Text);

var num2 = decimal.Parse(this.textBox2.Text);

да стане

var num1 = decimal.Parse(textBox1.Text);

var num2 = decimal.Parse(textBox2.Text);

0
hristoiliew avatar hristoiliew 10 Точки

пак нещо не става .. ще им им напиша един емайл

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Можеш ли отново да пратиш снимка да видя за какво става дума? В момента просто гадая и затова е по-трудно.

0
hristoiliew avatar hristoiliew 10 Точки

http://imgur.com/h6xbNCH

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Между другото като ти го маркира така с червено , можеш да натиснеш ctrl+.(точка) и ще ти предложи как да решиш проблемът. 

Ако искаш опитай може да помогне. Отидаваш до червената маркировка... натискаш ctrl+.+enter 

и може да ти поправи автоматично. Ако не стане просто натисни Edit-Undo или Ctrl+Z

0
hristoiliew avatar hristoiliew 10 Точки

готово благодаря

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Няма защо :) Радвам се, че се получи :)

0
luki_strike avatar luki_strike 9 Точки

Колега третата ти текстова кутийка може би е с различно име. Затова ти казва че не съществува такова име "textBoxSum". Отиди на формата и си погледни "name", след като избереш третата текстова кутия в която ще се появява резултата. И от Propertise, намираш името на текстовата кутийка и го променяш като "textBoxSum".

0
hristoiliew avatar hristoiliew 10 Точки

благодаря ти колега :)

0
EvgeniyaL avatar EvgeniyaL 35 Точки

Здрвейте,

като направиш нов проект ти излиза един прозорец и в ляво имаш меню с Templates за различните езици за да имаш ConsoleApplication и WindowsForms трябва да ти е маркирано Visual C#(езика) или Windows. Можеш да си правиш Blank Solution и да си го кръщаваш по-адекватно и след това в него да създаваш нови проектчета (с десен клавиш на Solution-а и търсиш Add ). Като страртираш Visual Studio и дадеш file -> New Project създаваш нов Solution. Няма смисъл да създаваш отделен Solution за всяко упражнение(задача), прави си ги на един Solution за вскяка една лекция. Надявам се да съм била полезна, ако не извинявайте за дългите писания :)

Поздрави!

 

1
hristoiliew avatar hristoiliew 10 Точки

Да ние оправихме проблема Благодаря Ви

1
petar.dimitrov.86 avatar petar.dimitrov.86 450 Точки

Кой от всичките проблеми, че в темата май доста са засегнати :) ако може направи скрийншот направо за да покажеш 

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Проблемът при него беше, че е влязъл в Blend for Visual Studio, a не в самото Visual Studio 2015. Различни неща са

0
petar.dimitrov.86 avatar petar.dimitrov.86 450 Точки

r3v3nan7, той потребителя дето зададе въпроса си изтри коментара, явно се е оправил :)

1
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Нищо :) Аз исках да му помогна, а той си решава дали да си остави въпроса или да го изтрие :) Негово решение.

0
Ivaylo76 avatar Ivaylo76 4 Точки

Виж проблема с Avast :)

 

0
hristoiliew avatar hristoiliew 10 Точки

Ние го оправихме Благодаря ви !

0
partsutska avatar partsutska 2 Точки

r3v3nan7 Когато си зададох въпроса, не бях прочела всички коментари. Намерих отговор на въпроса си в тях и затова го изтрих, тъй като прецених, че е излишно да се разисква отново. Благодаря за желанието ти да помогнеш! :)

1
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

@partsutska,

Няма защо :) Когато мога помагам :) 

1
pebodi avatar pebodi 29 Точки

Колега Христо, погледнете някоя тема, свързана с проблеми при това приложение, може би ще намерите решение. Лично аз не се доверявам много на безплатните решения. Имам инсталиран Visual Studio 2013.

Аз имах, не знам как да го определя, възможността да си инсталирам Windows 10, но си направих компютъра dual-boot, и си проверявам проблемите и в Windows 7, и в двете операционни системи.  

Примерни проблеми - http://superuser.com/questions/943325/multiple-problems-after-installing-visual-studio-2015-rtm 

 

0
Alexandur_C avatar Alexandur_C 4 Точки

Тук (http://stackoverflow.com/questions/9881270/windows-service-template-missing) има няколко решения на проблема ти или поне мисля че това е проблема който имаш ти. Дано ти помогне. Лек ден.

0
partsutska avatar partsutska 2 Точки

И при мен се появи същият проблем. Колега, ти успя ли да се справиш?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.