Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vladimir.petrov12 avatar vladimir.petrov12 1 Точки

Как да скрия рутер от доставчика?

Здравейте,

имам проблем със скриването на рутер от доставчика и ще се радвам на малко помощ. Накратко историята е следната - 

Живея в общежитие в Германия. Ползвам общия интернет, който чрез розетки в стената е изведен във всеки апартамент. От там или директно по кабел или през модем ( понеже сме трима във апартамент а розетката е с две букси) е прокаран кабел до всяка стая. Включването към интерната първоначално става посредством изпращане на мак адреса на интернет доставчика. За директно свързване по кабел е достатъчно да е въведат МАК-а на устройството, а за Wi-FI изпращат и парола. Проблема е, че рутери няма във всяко жилище и при нас често се губи връзката което налага поставянето на личен рутер на който реално нямаме право. Вчера когато го свързах от начало всичко работеше идеално - клонирах мак-а от лаптопа ми и измислих име на принтер за да не почнат да чукат на вратата и да питат каква е тази мрежа. Всичко хубаво, но след няколко часа интерната спря. При включен рутер даваше грешка мужду него и интерната, а при директна връзка на лаптопа, чийто мак бях клонирал към розетката в коридора - "Local Area Connection" doesn't have a valid IP configuration. През това време получих и мейл от доставчика, че е регистрирано включването на рутер "TP-Link" към системата  с клониран мак от моя компютър и трябва да го изключа и да се свържа с тях за да ми възстановят достъпа до интернет. 

Въпроса ми е как мога да излъжа системата и по какво успяват да разберат, че ползвам рутер. 

Предварително много благодаря за помощта!

Тагове:
m.damyanov avatar m.damyanov 0 Точки

След като си смениш MAC адреса на WAN порта. Можеш да си скриеш Wifi мрежата от Enable SSID Broadcast като махнеш отметката. Въпреки, че пак има опции да се разбере, че има wifi мрежа. Сложи си OpenWrt или ddWrt. Има доста повече опции там. Даже мисля, че можеш да си смениш мак адреса на Wlan interface : ).

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.