Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

bulgaria_mitko avatar bulgaria_mitko 133 Точки

[RegEx] Uncle Scrooges Bag

Имам въпрос. използвам https://regex101.com/#javascript както предполагам всеки един от СофтУни. и там regex-а ми е: coin\s*(\d+)\.*[0]*[^.\d+]

Кода, който искам да прихвана е: 

coin 10041
coin 0.99
coin -5
coin 105.0
coin 2002.01
coin fifty
coin -100
cigars 1

което в regex101 ми изкава следните мачове: 

MATCH 1
1.	`10041`
MATCH 2
1.	`105`

Въпроса ми е защо в кода не ми работи? 

Това ми е кода: 

for (var i = 0; i < input.length; i++) {
		var myRegexp = /coin\s*(\d+)\.*[0]*[^.\d+]/;
		var match = myRegexp.exec(input[i]);
		console.log(match);
		if (match != null) {
			allCoins += parseInt(match[1].trim());
		}
	}

като на match ми дава null

Данните, които му подавам са в array: 

uncleScroogeBag(["coin 10041", "coin 0.99", "coin -5", "coin 105.0", "coin 2002.01", "coin fifty", "coin -100", "cigars 1"]);

Мерси!

Тагове:
0
JavaScript Fundamentals
Margareti avatar Margareti 3 Точки

Здравей :)

И аз имах проблем с null.

Когато исползваш regexp.exec(string), трябва да правиш цикъл така:

while (match = regexp.exec(string) ) {
console.log(match[1])
}

с традиционен цъкл regexp.exec() не работи.

PS. сорри ако правя грешки в български, това не е моят роден език ))

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.