Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

partsutska avatar partsutska 2 Точки

Задача "Concatenate Data"

Здравейте, колеги!

Имам въпрос относно задачата "Съединяване на текст с числа". Тъй като на конзолата не излиза подседка какво се иска да напишеш, реших да добавя в кода такива (first name, last name, age, town), но judge системата не ми одобрява промените :D

Ето кода, който написах:

{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            Console.Write("First name:");
            var firstName = Console.ReadLine();
            {
                Console.Write("Last name:");
                var lastName = Console.ReadLine();
                {
                    Console.Write("Age:");
                    var age = int.Parse(Console.ReadLine());
                    {
                        Console.Write("Town:");
                        var town = Console.ReadLine();
                        {
                            Console.WriteLine("You are {0} {1}, a {2} - years old person from {3}.", firstName, lastName, age, town);
                        }
                    }
                }
            }        
        }
    }
}

Грешно ли е като идея или judge е настроен да приеме само краткия вариант на кода, в който конзолата не ти казва какво се очаква да напишеш?

Тагове:
0
Programming Basics
kiso_blg avatar kiso_blg 57 Точки

Да, грешно е. Judge системата работи с конкретни тестове и очаква конкретни отговори. Не трябва да изкарваш на конзолата нищо повече от това, което се иска като отговор. Да, на някои задачи е обозначено, че системата ще игнорира всякакъв текст и ще приема само числови стойности за отговор, но те са малко. В повечето случаи всяко допълнително изкарване на текст, че дори и правописна грешка, се смята за грешен отговор. 

0
partsutska avatar partsutska 2 Точки

Благодаря!

В крайна сметка излиза, че място за творчество няма :)

П.П. Накак ми се стори глупаво да ти изкочи черен екран и да чака да въведеш текст, в крайна сметка, може да са чушки и домати, 5 кг от Павликени, което няма особена връзка със съобщението, което ще ти отпечати конзолата. :)) 

0
kiso_blg avatar kiso_blg 57 Точки

В условията на задачите е обяснено какво се иска като вход в, и какво се очаква като изход на конзолата. Да, в задачите за упражнения не е толкова добре обяснено. Разгледай условията на задачи от предишни изпити и ще разбереш какво имам в предвид. Там има по-подробни обяснения, които може да ти послужат като пример.

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Така е и на работа. Няма място за творчество. Казано ти е искам програма, която да се държи така - и ти я правиш да се държи така :-) Не добавяш допълнителни текстове или полета за въвеждане на данни, различни от тези, които иска шефа :)

3
partsutska avatar partsutska 2 Точки

Добре, момчета! Убедихте ме!!! :)) Желанията на шефа са закон! :)

1
mailsteg avatar mailsteg 1 Точки

И все пак забелязвам че има грешка в условието а именно, изход:

“You are <firstName> <lastName>, a <age>-years old person from <town>”.

При така зададено условие системата ще даде грешка 

очакваният от системата изход е 

You are <firstName> <lastName>, a <age>-years old person from <town>.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.