Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MarioDandarov avatar MarioDandarov 27 Точки

(Visual C) Как да извлека цифри от произволно голямо число?

Имам проблем с една домашна от Уни-то. Дали са ми произволен вход, на който да умножа нечетните цифри и да ги извадя на конзолата.

Примери:
6223=>3
5468=>5
1576=>35
65795=>1575

Тагове:
1
Общи приказки
Dekameron avatar Dekameron 481 Точки

Можеш да пробваш следното цък

 

 

Накратко да обясна:

1. Вкарвам входа в стринг.

2. Прокарвам всеки елемент от стринга дали е число (винаги е число в твоя случай).

3. Ако е число го вкарвам в промелива odd.

4. Всеки пък когато odd е нечетно num *= odd;

 

Дано съм ти помогнал smile

 

5
MarioDandarov avatar MarioDandarov 27 Точки

Благодаря ти :) Аз със C# нямам проблем. Уча в ТУ, всъщност вече не и ме помолиха за помощ, а както е известно вероятно на всички - там се учи C. Моето решение стана, просто бях забравил, че трябва да има 1 празен бит в масив и в случая исках 10-цифрено число и трябва да запаза масив от 11 елемента, а запазих само 10. Програмата се оправи и тръгна. Надявам се да не се занимавам вече с това :D

Иначе за C# бях видял някъде библиотека с полезни функции, включително и извличане на цифри, но не помня къде за жалост. Благодаря на всички :)

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.