Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

pmpeev+deleted! avatar pmpeev+deleted! 22 Точки

Проблем със закръгляне с placeholder

Здравейте, имам проблем със задача номер 7 "Магазин за плодове" от лекция номер 4 "Complex Conditional Statements". Можете да видите решението ми ето тук:  http://pastebin.com/3LAL8jEi

В judge системата за това решение получавам 94 точки. Гърми на Test #2 с Incorrect answer. Expected output е 2.70, а моят output е 2.7.

Въпросът ми е защо не се изписва последната нула, при положение, че изрично съм посочил, че искам изход с 2 знака след десетичния знак с Console.WriteLine("{0:F2}", result);?

Пробвах и Console.WriteLine("{0:0.00}", result);, но резултатът е абсолютно същият. Не за пръв път ми се случва подобна грешка и все още не намирам причината. Моля за помощ.

Тагове:
0
Programming Basics
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Между другото, една от техниките на ефективното учене е да се отдалелечиш от проблема. Препоръчвам на всеки да прегледа видеата от курса по Learning How To Learn в Coursera или друг подобен курс. Идеята е да си дадеш почивка, в която мозъкът да осмисли наученото. Примерно, лягате си вечер с мисълта за някоя задача и на сутринта намирате някакво решение. Може да не е най-доброто, но е решение, за което не бихте се сетили предния ден.

Един от похватите, когато буквално зациклите, е просто да си вземете почивка - дали ще отидете до тоалетна по време на изпита или ще мислите по друг проблем, но не по належащия, или, ако имате възможност - да дремнете за час-два, е много, ама много ефективен. Давам и личен пример, когато вече знаех как да процедирам (това беше преди няколко месеца, бях вече опечен студент, който можеше с минимум знания да вземе максимум оценка) - решавах задачи от изпита по С. Поради липсата на опит не успях да реша на 100% едната задача. Но докато се прибирах, в метрото, разбрах къде бъркам - елементарна грешка. След цял ден мъки, единственото, което ми трябваше, беше малко откъсване от въпросния изпит.

Някои задачи от предишни изпити (разбирайте от първия випуск) съм ги решавал по две седмици. Процесът на разбиране на нещо неразбираемо  е тежък, но е много по-награждаващ от гледането на чужди решения и търсенето на помощ на 10-тата минута от сблъскването с проблема. Затова - мъчете се, опитайте пак на следващия ден, опитайте пак на по-следващия, търсете в гугъл и MSDN (или друга официална документация) и ако не стане след 2-3 дни - значи сте закъсали и е време да поискате помощ във форума. Или както научих на работа тази седмица - никой не се е научил, когато всичко върви като по вода; ако може на всяка стъпка нещо да се сговни - идеално :)

 

8
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.