Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

gabi.ivanova avatar gabi.ivanova 370 Точки

Попромених ти я. Дава 100 http://pastebin.com/NbAd7JGW

Поне аз така бих подходила с някой неща. Когато изчисляваш например нестигащите бири смяташ колко каси трябват, после от общото количество нестигащи бири трябва да се извади количеството от касите и след това да се сметнат sixpack и след това по същия начин единичните бири. Не разгледах много как беше направено това. Може и да е било вярно. Такава е моята идея :)

0
16/02/2016 22:58:00
yasen6275 avatar yasen6275 18 Точки

100 точки в джъджа изобщо не са ми приоритет за тази задача по две прични.

1. Не може в оставащите пакети (каси и 6-ци) да имаш повече от получените от същия вид. Закон за запазване на масата един вид :) По тази причина логиката за изчисляване на оставащите опаковки и бири с целочислено делене и остатък на целочислено делене според мен е погрешна.

2. Не е ясна стратегията за разходване на бирите. Дали почваме от еденичните или от касите, или от 6-ците, или от тези които са най-много като опаковки. или от тези които са най-много като бири. По тази причина решенията са повече от едно.

 

0
20/02/2016 08:47:59
gabi.ivanova avatar gabi.ivanova 370 Точки

Разбирам. Въпрът ти е по-скоро върху смисловата част. 

 

0
yasen6275 avatar yasen6275 18 Точки

Не точно. Искам да разбера защо кода ми не работи при 31 заявени бири и доставени една каса, една шестица и една еденична бира.

0
Innos avatar Innos 419 Точки

Колега както по нагоре колегата ти е посочил, касите не ти се нулират.
Cases -= (ReservedBeers / 24 - 1);
На тази фаза имаш 24 Reserved beers и 1 каса останала, реално тези неща трябва да се нулират едно друго но виж кода ти какво прави:
Cases = 1 - (24/24 -1);
проста математика Cases = 1 - (1-1) => Cases = 1 - 0; Cases = 1;

в крайна сметка този ред не прави нищо и оставаш с 1 каса която не трябва да е там.

1
21/02/2016 14:01:09
yasen6275 avatar yasen6275 18 Точки

Ясно. Мерси за разбора. Да се чуди човек защо съм я сложил тази единица.

То трябва да има подобен проблем при 7 резервирани и получени 1 бира и 6-ца.

0
21/02/2016 16:24:18
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.