Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

villyjord avatar villyjord 175 Точки

Повишителен по Питон?

За онлайн студентите си беше предизвикателство да упражняваме задачите в "Таковата" без след това да ги имаме налични решени като демо. Гледането на видеата не е най-добрата алтернатива и не може да замести наличието на код. Сега имайки опита от изпита, нещата при една поправка биха били доста по-ОК. Питон е важен език, набиращ все по-голяма инерция и е хубаво да имаме добър шанс за сертифициране и затвърдени знания.

Тагове:
8
Python
go0ogo0o avatar go0ogo0o 4 Точки

Един от най-големите проблеми по време на изпита които чух от хора, които не успяха да преминат голям брой от тестовете на задачи, беше, че когато копират от pdf-a с условията знака за интервал или "-" бяха по-различни символи от тези, които очакваха тестовете в края. Факт е че по време на изпита този проблем беше обявен, но все пак имаше хора, които не го бяха разбрали до края на изпита (най-вече стоящите по-назад). Понеже дочух че най-вероятно няма да има повишителен изпит, лично аз изкарах необходимата оценка за сертификат, но все пак ми се иска да подкрепя останалите колеги да им се даде още един шанс. Редно е.

3
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Относно поправки на отворени курсове получих пояснение (за друг курс), че явяването става при следващата инстанция на курса срещу заплащане, стандартно за всички поправки (20 лв)

0
villyjord avatar villyjord 175 Точки

Ако "Питон" се повтаря с 100% сигурност два пъти годишно както "Структури от данни", "Алготитми", "QA" и др., то поправката да съвпада със следващата инстанция е ОК. Но ако се предлага само веднъж или изобщо не се предлага, то тогава мисля, че би трябвало да има поправка няколко седмици след основния изпит. 

В случая и аз и колегата по-горе даваме допълнителни фактори защо би било ОК да имаме поправка сега. А може и да прибавим твоя аргумент за списъка с желаещи за курс "Питон 2", в смисъл ако има такъв, е хубаво да се изчисти "Питон 1" и още повече да улегнат знанията за новия курс.

 

1
18/02/2016 19:44:51
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.