Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

exploitx avatar exploitx 71 Точки

[HQC - Exam 07.02.2016] Оценки

Очевидно има неразбирателство в оценяването на изпита, след като има хора с 6(класирани като място на 24-то, аз) и хора с 5.48(класирани като място на 17-то, @evgenikolov).

Искам да попитам шефовете това ли са крайните оценки?

P.S: просто искам да ми намалите оценката ;D

Пояснение:

@RoYaL:

Освен границата за тройка, под която ако паднеш формулата за оценка не се счита и получаваш директно 2, така сме сложили и такава за 6ца - над 90 точки от изпита (ръчна + judge), без значение останалите бонуси и общата оценка. Ако скалираме само точки за края на курса почти няма да има 6ци, тъй като ако се окаже, че има един с много хем на изпити, хем в курса, то останалите ако издишат с 1-2 домашни стават доста под него като оценка. Затова сме сложили тази граница, като сме сметнали че 90 точки покриват критерия ни за отличен.

Тагове:
1
C# OOP Advanced 24/02/2016 23:47:48
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки
Best Answer

Здравей,

Няма нужда да ти намаляме оценката. Изкарал си 96 точки като обща оценка от ръчната проверка плюс джъдж оценяването. Това за нас е критерий, че си усвоил материала за отличен и си получил такава оценка. Що се отнася до класиране, вече се съзтезаваш с хората по точки за курса, така че някой с по-малко точки в джъдж но с много домашни и други бонуси може да е пред теб, въпреки крайната му оценка.

Поздрави,

Иван

5
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

След като вече разбрахме как стават определените пресмятания и тежест на точки, мисля че е добре тези данни относно сформирането на оценката да се изнасят някъде, където всички да могат да видят (примерно в инстанцията на курса, който и да било той) за да не стават подобни въпроси и чуденки на кой му откъде му били точките и колко тежест имат те. 

При откриването на всеки курс има слайд със проценти кое колко %-та е и колко е максимума. Там обаче тези неща не са доуточнени и когато получим накрая оценките си при нас студентите остават едни питанки как аджаба ми е сметната оценката, че да се получи така. Следва едно голямо писане във форума като например другата тема, в която има 25+ коментара само за 1 пост на тема "как ми се получи оценката" и чакаме някой от екипа, който е наясно да се включи и да даде разяснения.

Не ме разбирайте погрешно, предлагам го само като идея за да не се получават отново подобни ситуации. :)

 

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.