Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Devilchild656 avatar Devilchild656 48 Точки

[Homework] JS Apps - jQuery-Overview

Откривам темата за да може да споделяме тук решенията си от домашното.

jQuery Overview

 

Ето няколко и от моите решения за домашното.

  1. Element-Insertion

  2. Background-Color-Switch

  3. Table-Generator

  4. SlideShow - Има няколко бъга за оправяне. Но като за първи път ми се струва добре.

 

 

12
JavaScript Applications 10/12/2014 00:38:27
malkstor avatar malkstor 348 Точки

Здравейте колеги,

От няколко дни закъсах на 4-та задача и се нервя супер много. Разгледах цялата тема, но или линковете вече не са активни, или няма анимация, само смяна на картинките с бутони, или нещо не работи както трябва. Предполагам заданието е било различно, не знам.

След доста ровене в нета и няколко изгледани tutorial-и успях да направя анимирането на някакъв интервал, но сега не мога да зацепя как да го вържа с бутоните.

Качвам като архив задачката, че свалянето на всичко в папка от github, която не е главна в репозитори, е супер криво.

Приемам съвети всякакви :)

0
28/02/2016 19:03:37
moholovka avatar moholovka 169 Точки

https://github.com/IvanMladenov/JavaScriptApplications/tree/master/jQueryOverview/SlideShow

Ето моето решение, общо взето идеята е да се залепят няколко имиджа един за друг и да се сложат в един елемент (става нещо като фотографска лента). всичко това се слага в елемент с размер на едната снимка с overload: hidden и просто почваш да местиш лентата надясно наляво с ширината на единична картинка. Принципно си играх много време със css, js стана стравнително лесно. Не че работи особенно коректно, но горе долу стана.

 

Сега ще разгледам твоето решение. 

0
28/02/2016 19:20:58
moholovka avatar moholovka 169 Точки

http://pastebin.com/KuYBFG62

 

Ето с работещи бутони, обаче този таймаут се забързва и не знам защо. Освен това свършват слайдовете и идва бял екран, не знам какво счупих :)

1
28/02/2016 20:28:16
malkstor avatar malkstor 348 Точки

Мерси Иване :) Вярно проработиха бутоните, но се омазва нещо с таймаута. Вероятно защото се извиква наново функцията с различни параметри, докато предишното извикване си продължава да работи, но нямам идея как да го оправя това в този случай. Пробвах какви ли не комбинации и упражнения, но все нещо се чупи. 

Иначе ефекти за преминаването какви ли не предлагат хората, имаше и един, дето променяш opacity-то и z-index-ите на картинките и им сменяш класовете постоянно, но за мен това не е оптимален вариант, защото променя html-а постоянно.

0
gartin avatar gartin 73 Точки

Ето го и моя поглед над нещата:
github

Без CSS за съжаление няма как да стане, а там си е малко играчка докато успееш да си го представиш.
Относно таймаута, аз съм сложил един интервал, който извиквам при зареждане. Сложил съм един евент на списъка, когато бъде фокусиран с мишката да спре автоматичната смяна на снимки и съответно още един евент, когато мишката напусне полето да пуска анимацията.

2
29/02/2016 08:25:08
malkstor avatar malkstor 348 Точки

Благодаря колега, доста готино решение :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.