Професионална програма
Loading...
Devilchild656 avatar Devilchild656 48 Точки

[Homework] JS Apps - jQuery-Overview

Откривам темата за да може да споделяме тук решенията си от домашното.

jQuery Overview

Ето няколко и от моите решения за домашното.

1. Element-Insertion

2. Background-Color-Switch

3. Table-Generator

4. SlideShow - Има няколко бъга за оправяне. Но като за първи път ми се струва добре.

12
JavaScript Applications 10/12/2014 00:38:27
malkstor avatar malkstor 348 Точки

Здравейте колеги,

От няколко дни закъсах на 4-та задача и се нервя супер много. Разгледах цялата тема, но или линковете вече не са активни, или няма анимация, само смяна на картинките с бутони, или нещо не работи както трябва. Предполагам заданието е било различно, не знам.

След доста ровене в нета и няколко изгледани tutorial-и успях да направя анимирането на някакъв интервал, но сега не мога да зацепя как да го вържа с бутоните.

Качвам като архив задачката, че свалянето на всичко в папка от github, която не е главна в репозитори, е супер криво.

Приемам съвети всякакви :)

0
28/02/2016 19:03:37
moholovka avatar moholovka 169 Точки

https://github.com/IvanMladenov/JavaScriptApplications/tree/master/jQueryOverview/SlideShow

Ето моето решение, общо взето идеята е да се залепят няколко имиджа един за друг и да се сложат в един елемент (става нещо като фотографска лента). всичко това се слага в елемент с размер на едната снимка с overload: hidden и просто почваш да местиш лентата надясно наляво с ширината на единична картинка. Принципно си играх много време със css, js стана стравнително лесно. Не че работи особенно коректно, но горе долу стана.

Сега ще разгледам твоето решение. 

0
28/02/2016 19:20:58
moholovka avatar moholovka 169 Точки

http://pastebin.com/KuYBFG62

Ето с работещи бутони, обаче този таймаут се забързва и не знам защо. Освен това свършват слайдовете и идва бял екран, не знам какво счупих :)

1
28/02/2016 20:28:16

Мерси Иване :) Вярно проработиха бутоните, но се омазва нещо с таймаута. Вероятно защото се извиква наново функцията с различни параметри, докато предишното извикване си продължава да работи, но нямам идея как да го оправя това в този случай. Пробвах какви ли не комбинации и упражнения, но все нещо се чупи. 

Иначе ефекти за преминаването какви ли не предлагат хората, имаше и един, дето променяш opacity-то и z-index-ите на картинките и им сменяш класовете постоянно, но за мен това не е оптимален вариант, защото променя html-а постоянно.

0
gartin avatar gartin 73 Точки

Ето го и моя поглед над нещата:
github

Без CSS за съжаление няма как да стане, а там си е малко играчка докато успееш да си го представиш.
Относно таймаута, аз съм сложил един интервал, който извиквам при зареждане. Сложил съм един евент на списъка, когато бъде фокусиран с мишката да спре автоматичната смяна на снимки и съответно още един евент, когато мишката напусне полето да пуска анимацията.

2
29/02/2016 08:25:08

Благодаря колега, доста готино решение :)

0