Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

SuperNovaElite avatar SuperNovaElite 0 Точки

Simple Calculations/Задача 5, Съединяване на текст и числа

По този начин, по който съм го написал, програмата ми се изпълнява както е зададено в задачата. Но явно не трябва да бъде написано по този начин въпреки, че и този начин явно е правилен(вие ще кажете дали е). Judge системата го отхвърля моя начин и ми дава 0 точки.

Как трябва да бъде написано, за да е правилно и за системата? А моят начин верен ли е?

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace ConsoleApplication3
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            Console.WriteLine("firstname");
            var firstname = Console.ReadLine();
            Console.WriteLine("lastname");
            var lastname = Console.ReadLine();
            Console.WriteLine("age");
            var age = int.Parse(Console.ReadLine());
            Console.WriteLine("town");
            var town = Console.ReadLine();
            Console.Write("You are {0} {1}, a {2} years old person from {3}", 
                firstname, lastname, age, town);


        }
    }
}

0
Programming Basics
vancho avatar vancho 430 Точки

Имаш грешки в преписването на текста, забравил си тире за годините и точка на края на изречението.

Ето така твоя код минава на 100%, judga - не ти приема Console.WriteLine - a. За това съм ги закометирал. Може да ги изтриеш. Направо да ги въвеждаш!

// ти беше написал: Console.WriteLine("You are {0} {1}, a {2} years old person from {3}",
                firstname, lastname, age, town);

// това е правилното: Console.WriteLine("You are {0} {1}, a {2}-years old person from {3}.",
                firstname, lastname, age, town);

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;
namespace ConsoleApplication3
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            //Console.WriteLine("firstname");
            var firstname = Console.ReadLine();
            //Console.WriteLine("lastname");
            var lastname = Console.ReadLine();
            //Console.WriteLine("age");
            var age = int.Parse(Console.ReadLine());
            //Console.WriteLine("town");
            var town = Console.ReadLine();
            Console.WriteLine("You are {0} {1}, a {2}-years old person from {3}.",
                firstname, lastname, age, town);

        }
    }
}

0
02/03/2016 19:57:28
SuperNovaElite avatar SuperNovaElite 0 Точки

Благодаря за отговора, но пак не ми го приема. Направих това, което си ми посочил като пропуски(тирето, точката и махнах командите, които си закоментирал). Но ако махна закоментираните команди, като пусна програмата не ме пита за нищо, имам предвид, че трябва да ме пита за "firstname" и след това да го напиша и така нататък. И най-отдолу да ми изпише " You are {0} {1}, a {2}-years old person from {3}."

Тази judge система се оказа много претенциозна. :Д

0
vancho avatar vancho 430 Точки

Направо ги въвеждаш, няма нужда да те пита - така ли се иска от условието на задачата, ако не се изка да ги изписваш, за това може да не минава през judga. Кода, който съм ти сложил в горния коментар дава 100 точки. Не може при теб да не дава 100.

0
SuperNovaElite avatar SuperNovaElite 0 Точки

Да вече ми даде 100 точки. Бях объркал линка на judge-a  с този от предишната задача. ;Д

Благодаря за помоща отново.

0
vancho avatar vancho 430 Точки

Моля.

1
gadjov avatar gadjov 115 Точки

Аз когато ми изгърми задача в джъджа натискам детайли за да видя какво съм объркал, така виждам съпоставката на това което се иска с моя резултат. Дано да ти е полезно в бъдеще. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.