Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

galya.miteva avatar galya.miteva 28 Точки

LegendaryFarming(от изпита по java basic от 26.10.2015г)

Здравейте! Видях авторското решение на задачата Legendary Farming https://judge.softuni.bg/Contests/121/Java-Fundamentals-Retake-26-October-2015, та въпросът ми е защо, когато сортирам keyMaterials 

keyMaterials.entrySet().stream()
                .sorted((k1, k2) -> k2.getValue().compareTo(k1.getValue()))
                .forEach(k -> System.out.println(k.getKey() + ": " + k.getValue()));

k1 и k2 ми ги потчертава с червено? разглеждах из stackoverflow и там така се записват елементите от...до ,къде може да е проблема?

0
Java Advanced
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Къде ти ги подчертава? Ако е в IDE-то потърси настройките на проекта, примерно в IntelliJ често ми се е налагало да сменям от Java 7 на Java 8, за да мога да ползвам ламбди.

0
galya.miteva avatar galya.miteva 28 Точки

на Properties -> JavaCompiler не ми дава да му задам повече от 1.7 :( 

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Имаш ли инсталиран jdk 8? Отвори терминал и провери javac --version. Ако не е 8 значи трябва да я инсталираш.

0
supersane avatar supersane 234 Точки

Здравей, ето ти един линк, на който е много добре обяснено как се инсталира Java 8 със всичкките и особености.

0
galya.miteva avatar galya.miteva 28 Точки

java version "1.8.0_72"
Java(TM) SE Runtime Environment (build 1.8.0_72-b15)
Java HotSpot(TM) Client VM (build 25.72-b15, mixed mode)

Това е версията, която ползвам...май проблема няма да е от версията, някъде другаде ще да е. 

Благодаря все пак за помощта и отделеното време !

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

javac ти трябва, не  java. Има разлика между jre и jdk

0
galya.miteva avatar galya.miteva 28 Точки

javac 1.8.0_72

и това го имам 

мого се забих с това и вас занимавам ... 

0
supersane avatar supersane 234 Точки

Сложи мишката върху червеното подчертаване и виж каква е грешката, после ни я напиши тук, може да не е от версията на Java.

0
galya.miteva avatar galya.miteva 28 Точки

k1 cannot be resolved to a variable.

Иска да му задам к1 и к2 като променливи,клас,константа, параметър или  т.н. Заради това ми ги подчертава.

0
supersane avatar supersane 234 Точки

Да не ги ползваш извън Scope, в който са декларирани, я пусни и кода направо.

0
galya.miteva avatar galya.miteva 28 Точки

https://github.com/galet0/SoftUni-Java-Exams-_04_LegendaryFarming/blob/master/LegendaryFarming

Това е кода.

 

Грешката не е в задачата, а май нещо не ми разпознава сортирането при LinkedHashMap , защото сега и на една друга задача пак всичко ми светна. Дали не трябва да инсталирам наново jdk i jre ? Как мислите?

0
10/03/2016 16:41:17
supersane avatar supersane 234 Точки

Под какво кодиш, Линукс или Уиндоус?

0
galya.miteva avatar galya.miteva 28 Точки

Линукс.

Вече рабрах какъв е бил проблема - версията на Еклипс. :( Ползвах Кеплер. Сега ще трябва да я сменя с Марс. Поне нея ми препоръчаха.

Благодаря ви за помощта! :)

0
14/03/2016 23:42:58
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.