Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

StoykoMandzhukov avatar StoykoMandzhukov 11 Точки

Първи стъпки в Eclipse

Здравейте,

в момента превключвам от VS на Eclipse и имам няколко въпроса:

1. Как се създава solution (или еквивалентът му), в който започват да се пишат различни проекти?

2. Има ли нещо по-специфично при архивирането/разархивирането на домашни при предаване и проверка?

3.Има ли вградени бързи начини за дописване на код (напр. main метод, if-else, for loop) или трябва да изтегля plugin?

 

Благодаря предварително!

Поздрави :)

 

Тагове:
0
Java Advanced
hmanov avatar hmanov 7 Точки

Здравей колега! В еклипс снипетс се пускат с ctrl + space. Мейн метода е main ctrl + space, System.Out.Println - sysout ctrl + space. Друго, което се сещам на бързо няма десимал използваш дабъл, друго е, че ако искаш да изпозваш юзър импут преди Class, трябва да импортеш сканър : import Java.util.Scanner;

Аз съм начинаещ в Java & C#, но имам малко по голям опит с еклипс. Ако нещо те интересува пиши, Ако въпроса не надвишава знанията ми ще помогна!

1
ihristov22 avatar ihristov22 28 Точки

Отвори това видео: https://softuni.bg/trainings/resources/video/2902/video-12-yanuari-2015-nakov-java-basics-jan-2015

и отиди направо на 2:12:00 . От тук разбрах как се архивират, съответно как се качват домашните от Eclipse и как да оформим проектите, както при Visual Studio.

Поздрави.

0
10/03/2016 11:54:10
anna.ilieva avatar anna.ilieva 6 Точки

Здравейте колеги! 
Никъде  в сайта на Софт Уни не намирам курс за programming basic with Java - на Eclipse IDE! 
Моля Ви помогнете ми. 

0
VasilKotsev avatar VasilKotsev 830 Точки

@anna.ilieva Добре де, нужно ли е да оспамиш няколко теми в рамките на няколко минути ? Отваряш нова тема и все някой ще ти отговори. Колкото до въпроса ти, SoftUni предлага educational лицензи за цялата гама на JetBrains след успешно записан Tech Module, съответно ползват тяхното IDE за Java. Лично аз също го предпочитам, дори го има като безплатна версия (IntellIJ Community) и върши страхотна работа. Ако толкова желаеш можеш да ползваш Eclipse по време на обучението, никой няма да те спре. Специфичен курс за Java s Eclipse няма, преди бяха на него, но в момента IntelliJ е по-харесвано. Не смятам, че IDE-то ще ти е най-големия проблем щом искаш да се занимаваш с програмиране.

0
anna.ilieva avatar anna.ilieva 6 Точки

Благодаря ти, Васил! 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.