Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

maria_ruskova avatar maria_ruskova 15 Точки

Оnline regex tester

Здравейте, някой може ли да ми препоръча хубав online regex tester, който поддържа функциите на C#, тези, които аз намирам не поддържат примерно look behind и look ahead, ако някой използва някой по-добър, моля, помогнете с един линк. :) Благодаря предварително!

Тагове:
0
C# Advanced
maria_ruskova avatar maria_ruskova 15 Точки

Доста е възможно да бъркам аз нещо, защото точно започвам да го използвам, но ми излиза това съобщение, може би не го въвеждам правилно или пропускам нещо в настройките.

  • "(?<![a-zA-Z])(A-Z+)(?![a-zA-Z)"mg

    • Errors are explained from left to right. Move the mouse cursor over them to see the error highlighted in your pattern
    • (?! Unbalanced group
    • [ Incomplete character class
0
maria_ruskova avatar maria_ruskova 15 Точки

Извинявам се, намерих си грешката, става този tester, ще внимавам повече. Много благодаря!

0
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Ето какво се показва, ако решиш да минеш с мишката над червените символи:

Очевидно има незатворена квадратна скоба.

След като я затворим и look-ahead групата си идва на мястото,

0
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Междувременно си си открила грешката ...

Между другото, това A-Z+ в средата на регекса ти няма да работи така, както очакваш. За да хваща стрингове, съставени от големи букви, трябва да е в Character Class: [A-Z]+. Така написано хващаш буквално A-Z с неограничен брой букви Z

1
maria_ruskova avatar maria_ruskova 15 Точки

Да, забелязах, че не работи. :D Благодаря, мъча се да свикна със синтаксиса на регекса, но трябва повечко да попиша, успях да си оправя този pattern, благодаря за помощта и съжалявам за глупавия въпрос, гръмна ми главата вече. :) :D

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.