Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Shirdor avatar Shirdor 131 Точки

Изпит Java Fundamentals

Здравейте, до вчера пишеше че изпитът ни е на 17.04.2016, но после в лекцията споменаха че в разписанието пише че е на 23.04.2016. Днес гледам че датата е променена на 23.04.2016, а вчера точно за това възкликнаха, защото 23.04.2016 е събота. Ако може да обясните, защото вече имаме резервиран хотел и да знаем промените.

Благодаря, предварително.

Тагове:
1
Java Advanced
gabi.ivanova avatar gabi.ivanova 370 Точки

Изпитът ще е на 23.04.2016 от 16:00 до 22:00 часа (освен ако няма промяна в последствие)


Отначало е плануван на 17-ти, но после са решили да разделят някои лекции на 2, за по-добро усвояване на материала и се удължава времето с една седмица. Защо е събота или защо е от 16 часа не мога да кажа, гледам го от екселския файл с с разписанието.

4
15/03/2016 15:42:16
galya.miteva avatar galya.miteva 28 Точки

Как ще го направят от 16 до 22ч?!?!?! Първо не е удобно за пътуващите и второ на изпит по това време? surprise

6
Shirdor avatar Shirdor 131 Точки

това не е проблем от 16-22 винаги я е имала тази опция. Но проблема е че е събота. Хубаво са решили така за тези лекции, но ако го върнат на 17 и направят една идея по лесен изпит според мен е най добре.

1
gabi.ivanova avatar gabi.ivanova 370 Точки

Ами аз го гледам от файла, с разписанието, който е на страницата на курса. Може да е сгрешено, а може и просто да е съобразено с другия график и така да се е получило.

1
supersane avatar supersane 234 Точки

Най-добре звънкайте в СофтУни, за такива по-важни въпроси.

1
S.Asenov avatar S.Asenov 35 Точки

Аз също имам резервиран хотел. Такива промени е редно да се съобщават своевременно, а не да се прекарват тихомълком. Понякога имам чувството, че за хората, които сме онлайн напълно забравят. Например лекцията от вчера все още не е качена. Има само Видео(Камера). И между другото сега с този час от 16 до 22 означава, че нощувките в хотел почти сигурно стават 2. 

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

На първа лекция на курса е казано кога ще е изпитът, колко по-рано искате да се каже?

1
S.Asenov avatar S.Asenov 35 Точки

Не е казано на първа лекция, а много по-рано. На първа лекция са направени промените. Ако до сега нямаше информация и нямахме резервирани хотели според тази информация нямаше да има сърдити. Айде да не казваме на черното бяло :)

И между другото, тази първа лекция ние кога ще я видим? Или на нас от камера ни е достатъчно?

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Утре ще я видите лекцията. Така заядлива поставен въпросът ти, мога да ти отговаря, че за уводна лекция и камера е достатъчна. Видео ще има, просто е на опашката за качване. Разбирам, че някакви планове са ти се объркали, но това не е повод да се заяждаш. Имай предвид, че щом искаш разбиране от нас, трябва да проявиш и разбиране към нас.

Променихме датата, защото курсът беше прекалено тежък за нов прием в стария му вариант. Направихме го по-дълъг с цел да ви е по-лесно на вас. Имай предвид, че много лесно можем всичките неща, които се преподават в курса да ви ги кажем в ДВЕ лекции и после да ви дадем изпит върху тях. Всичките ни усилия са в полза на това образованието да е по-качествено.

За да бъде адекватен курса за нов прием, две лекции са разбити на още две, което вдига курсът с още една седмица. Тъй като това е непредвидено обстоятелство и за нашия план (да, факт, и ние първо бяхме се настроили за 17ти), курсът няма как да бъде в Неделя, тъй като Неделята е заета, както и сутринта на Съботата също е заета. Слотът, който можем да отделим е от 16 до 22, който е валиден слот, 50% от изпитите в СофтУни са били от 16 до 22, това не е нещо ново.

Понякога се случва да правим промени пост-фактум, така е, гледаме да го избягваме. Затова този път промените бяха ПРЕДИ да започне курса. Курсът в естеството си започна на ЧЕТИРИНАДЕСЕТИ март (на 7 беше лекция за въвеждан в обучителната концепция на СофтУни 3.0) - всичката информация, която трябва да получите относно графика на курса я получавате тогава. Как и по какъв начин сте получили информация за изпита преди това не знам, но това не е официален начин да получите такава информация. Със същия успех може да кажете, че сме сменили домашните и не са като на предния курс, а вие преди 6 месеца сте получили информация от предния курс какви ще са домашните и сте ги решили тогава, и сега ви бъркаме плановете, защото ви караме да решавате нови домашни, пък вие това време сте си го отделили примерно да учите нещо друго.

4
S.Asenov avatar S.Asenov 35 Точки

Нямаше нищо заядливо в думите ми. Просто изказах истината без да увъртам. В думите ми няма нищо убидно, нито нападателно. Ако смяташ, че изказването на истината е заяждане, то тогава няма защо да продължаваме разговора. Факт е, че бяхме подведени, факт е, че лекцията я няма качена. 

Не на празно съм избрал да уча тук защото съм преценил, че плюсовете са повече от минусите, но когато нещо куца е редно да си го кажем, не с цел да се заяждаме, а за да вървят нещата гладко и за двете страни. Все пак ако ние нищо не кажем и вие няма от къде да разберете кога грешите. Аз лично спирам дискусията до тук. Мисля, че няма какво повече да кажа.

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Визирах последното ти изречение. Извини ме, ако и аз съм overreact-нал.

Напълно подкрепям идеята да има активен фийдбек. Не съм съгласен с това да е подкрепен с вменяване на вина (поне на мен така ми се стори, че ни беше вменена вина, че трябва заради нас да наемете втора нощувка в хотел). Това не решава масов проблем, а конкретно вашият. Ангажирайки хората с вашия проблем, може би ги карате да бъдат съпричастни, но го смятам за по-малко правилният вариант.*

Дискусията наистина няма нужда да се изражда.

Нашият финален вариант за изпита е 23ти. И наистина смятам, че е по-добре за вас материалът да е предаден по-качествено, от това да е сдъвкан и просто изпитът да е изкуствено улеснен, заради неправилно преподаден материал. (Аналогия: Вместо две лекция за умножение и деления, една в която ги има и двете, но не е останало много време за делението, затова на изпита ще махнем делението. Не е ли по-добре вместо изкуствено да си пишем оценки - да намерим начин да ви преподадем делението?)

* Не съм сигурен до колко можем да помогнем за конкретния проблем, който изпитвате и заради, който недоволствате, но може да пробвате да говорите с фронт-офиса относно вашите опасения и дали не можем да предложим лично решение. Друг вариант за който се сещам е да попитате тук във форума дали не може да останете при някого за съботната вечер. Почти убеден съм, че ще се отзове някой. Друга причина, заради която хората избират СофтУни е и страхотно топлото community, което се изгражда.

Поздрави,

Иван

1
S.Asenov avatar S.Asenov 35 Точки

Съгласен съм, че проблема с нощувките си е само на част от хората, които сме онлайн. Никой не ни е обещавал ранен час за изпит. Написах го, просто, за да собърна внимание на останалите, ако има някой, който не се е усетил.

Съгласен съм и че удължаването на самия курс е за добро. 

Останалите "оплаквания" мисля, че ги разнищихме :)

Благодаря за предложението да се обърна към фронт офиса, но лично при мен проблема не са самите нощувки, а липсата ми от работа, но това си е само мой проблем.

 

 

0
agoranov avatar agoranov 12 Точки

Не искам да се намесвам във дискусията, нито да вземам страна. Само искам да вметна, че видеата почти веднага биват качвани в YouTube канала на SoftUni и могат да се гледат оттам.

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.