Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

office_kanev avatar office_kanev 6 Точки

Проблем с избиране на JDK в IntelliJ

Звравейте колеги,имам следният проблем .Аз съм с Win - 8  x 64  имам инсталиран Eclipse.Сега си инсталирах  IntelliJ Version 15.0.4 защото искат домашните да бъдат написани на тази среда.Проблемът е следният, когато трябва да избера SDK  за нов проект и съответно цъкна на JDK програмата не намира в никоя папака JDK.Гледах няколко клипчета в You Tube  по този въпрос .Направик както и те направиха дръпнах найновата  версия JDK - 8 най напред я инсатлирах в папка  Java .Нищо не стана.След това гледах друг клип в който най - напред инасталираха    JDK - 8 и след това IntelliJ.Така и направих деинсталирах   IntelliJ.Отново исталирах  JDK - 8 и след това и  IntelliJ нищо. Помислих си че Eclipse - прави някави мизерии.Затова отново деинсталирах IntelliJ и  JDK - 8. След това в самата папка JetBrains - която създаде IntelliJ

направих нова папка  с име JDK- в нея инсталирах  JDK - 8 - след това инсталирах IntelliJ.Но отново нищо ,когато цъкна за избор на SDK макар и JDK - 8 да е инсталирано в същата папка в която е и IntelliJ  а именно  (JetBrains) отново не може да го намери из папките.Ако някой може да помогне,ще му бъда много благодарен.

Тагове:
0
Общи приказки
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Чакай, дай в по-прости стъпки:

1. Инсталираш JDK 8 в C:\Program Files\Java\jdk.1.8.0\

2. Отваряш IntelliJ, даваш му да си избере SDK и навигираш до тази папка от точка 1. и цъкаш ОК

Това ли правиш? И ако да - какво ти казва в ответ?

0
VladimirVidenov avatar VladimirVidenov 5 Точки

В Program files ли търсиш или в Program files 86? И аз се чудех , понеже съм свикнал да са в 86

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Няма причина на 64 битов Windows, ако си дръпнал 64 битова JDK да е в x86. В общия случай в x86 се намират 32 битовите програми.

0
VladimirVidenov avatar VladimirVidenov 5 Точки

Е ок де, просто казвам. и аз се заблудих в първия момент

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Аз пояснявам кога къде да търсиш нещата :)

0
office_kanev avatar office_kanev 6 Точки

Здравей,RoYaL- както и да го направя резултатът е един и същ.Включително и както си го описал ти,следкато цъкна в IntelliJ за  избор на SDK и избера C:\Program Files\Java\jdk.1.8.0 .Ми изписва ледното съобщение  => The selected directory is not a valid home for JDL . Между другото  не знам защо но   IntelliJ   ми  показва  папака с име Java\jre.1.8.0 ... а не jdk.1.8.0  не знам защо я именувана така .

 

0
supersane avatar supersane 234 Точки

Значи има голям шанс да си свалил JRE, а не JDK. Разликата между JDK и JRE е, че JDK съдържа необходимия набор от инструменти, за да разработваш програма на Java, а JRE е това, което компа ти изисква, когато се опитваш да подкараш програма разработена на Java. Виж хубаво да не си сваллил JRE вместо JDK.

JDK: инструменти за разработка на Java приложения.
JRE: инструменти за подкарване на Java приложения.

Ето ти линк да си свалиш Oracle JDK, за ОС-то, което ти ползваш. Успех и дано съм ти бил полезен.

0
office_kanev avatar office_kanev 6 Точки

Благодаря за разяснението колега,от същия линк който си посочил си свалих jdk-8u74-windows-x64.exe .  И на exe -файла пише така. Предполагам че съм свалил  и инсталирал правилният файл но резултатът е същият. 

0
Debss avatar Debss 17 Точки

Погледни и темата ТУК

0
supersane avatar supersane 234 Точки

Ами пробвай да го свалиш като архив,разархивираш и насочваш в папката да търси JDK, дано стане така. Съвет от мен е да сложиш линукс на dual boot, и от там да започнеш с разъкването на Java.

0
BinchoDinev avatar BinchoDinev 4 Точки

Същият проблем имам и аз

0
office_kanev avatar office_kanev 6 Точки

Здравей, не помня вече какъв беще проблема но доколкото си спомням нещо беше омазано в пътя който бях задал в интелиджей до jdk.Защото ни показаха 5-6 варианата да го направиш.Ама всички обяснения започваха от една и съща и стъпка и никои не казваве преди нея къде точко да си инсталира  интелиджей и jdk.Съжелявам че не мога да ти помогна но не съм пипал intelliJ от почти една година и не помня изобщо от къде се задаваше пътят и другите опции.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.