Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Karage avatar Karage 7 Точки

Помощ домашно 4 Console-Input-Output задача 6 Quadratic Equation

Помощ ударих на камак! Моля някой, който е решил задачата да покаже кода да се ориентирам долу горе за какво става дума, защото съм много зле с квадратните уравнения дори ако има и желание да даде един урок за 8 клас как се решават, но да обясни като за умствено изостанал, че решенията и примерите, който намирам в интернет още повече ме объркаха.

Тагове:
0
Общи приказки
Anonymous:
Duplicate of https://softuni.bg/forum/questions/details/239
pavel1 avatar pavel1 9 Точки

Ето едно решение и от мен, не е нищо особено, стандартна задача.

2
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Не го пуснах да видя дали вади реални резултати, но ми харесва IsNaN проверката :)) Не се бях сетил в какво може да резултират корените наистина, ако дискриминантата е по-малко от 0 :))

1
kyamaliev avatar kyamaliev 209 Точки

Е в какво да резултират - пак в корени :)

Ето пример. Само си добавете reference към System.Numerics, че няма да се оправи с комплексните числа иначе. 

А в stackoverflow открих следния хак без да ползваме System.Numerics :)

Поздрави

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.