Loading...
baxlash avatar baxlash 31 Точки

IntelliJ IDEA изпълняване на текушия отворен файл

Здравейте, колеги,

някой може ли да ми каже как мога да накарам IntelliJ да изпълнява текущия файл при натискане на клавишна комбинация за "Run.." или при натискане на бутона от туулбара (както може да се направи във Visual Studio през настройките на проекта). В момента трябва винаги първия път да го пусна като цъкна с дясна мишка върху кода и от там избера "Run...". След това си работи и по другите два начина.

Това е супер изнервящо. Седя по 5 минути и се чудя защо не ми приема input-а или ми гърми програмата. 

 

Благодаря предварително.

Тагове:
1
Java Advanced
baxlash:
Получен отговор
boryana.baeva avatar boryana.baeva 14 Точки

Здравей, клавишната комбинация, която изпълнява текущия файл, по който работиш е Ctrl + Shift + F10. Ползваш я веднъж при първото изпълнение на съответния файл и след това при повторно изпълнение си ползваш само Shift + F10.

1
Ivanov.Ivan avatar Ivanov.Ivan Trainer 558 Точки

Само да допълня колежката. След първоначалната компилация и стартиране на проекта, можеш да го стартираш само с ctrl + F5

както е във VS.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.