Loading...
Pafo37 avatar Pafo37 21 Точки

Odd and Even Pairs Java-Syntax-Homework

Искам да разбера не как се прави задачата, а как я направих :D . Това ми е задачата - > http://pastebin.com/mzpfQ1U7 .Единственото което не ми е ясно е:

int[] newline=new int[line.length]; 

Превръщането от стринг към инт не ми беше ясно и търсих в интернет и намерих това и работи.От кода разбирам че правим масив от тип инт и записваме дължината от line.Да кажем, че въвеждам 1 2 3 4 и дължината е 4.В newline,поне по моята логика, трябва да бъде равно на 4, тоест да има 4 масива, без стойностите им,но като минавам с дебъгера им записва стойностите.Може ли да ми обясните защо става така?

 

Тагове:
0
Java Advanced
baxlash avatar baxlash 31 Точки

Написания от теб код създава нов масив от тип int, който е с дължина равна на дължнита дължината на масива line.

Тоест:

String line = new String[4] //създава масив от низове с дължина 4.
int newline = new int[line.length] //line.length връща дължината на масива line, т.е. 4, и създвава масив от int с тази дължина

 

-2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.