Loading...
vaseto_v avatar vaseto_v 50 Точки

Java Fundamentals Exam 28 February 2016 04. Events

Здравейте, решавам изпитни задачи по Java, но все още имам малък проблем със синтаксиса на функционалното програмиране и не мога да си довърша задачата. Ето и кода ми :http://pastebin.com/xjcw0gGY

Не мога да разбера защо като foreach-вам person-ите ми печата не само тези, които са value на конкретния град, ами печата абсолютно всички.  Ще съм благодарен ако някой, който е по - отворен с това stream API да ми даде насоки.

 

Тагове:
0
Java Advanced
MapuH avatar MapuH 35 Точки

А кога се публикуват тестовете? Опитах доста неща да променя, но 4-ти и 5-ти тест никога не минават (Incorrect answer). Предполагам, че е заради списъка с часовете и/или тяхното сортиране. Сега като видях решението на Калоян си промених regex-a и начина, по който се валидира времето, но резултатът е същия.

До тук я докарах http://pastebin.com/B8R0ME06 (Java 7)

Първоначалният ми regex беше

(#[a-zA-Z]+:)\\s*(@[a-zA-Z]+)\\s*((?:[01]?\\d|2[0-3]):[0-5]\\d)

и без никакви допълнителни проверки, т.е. за валидиране се разчита изцяло на pattern-a. Не съм сигурен дали е приложимо.

1
26/03/2016 22:25:32
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

пробвай с ^ oтпред и $ отзад на регекса, щото иначе хваща ненужни неща. Аз написах че тоя код който дадох регекса ми там е неправилен .

2
MapuH avatar MapuH 35 Точки

Точно това беше, 100/100, благодаря

0
AntonPortenov avatar AntonPortenov 102 Точки

Тоя регекс ме спаси, че иначе бях забил на 70 :)

 

0
Gesh4o avatar Gesh4o Trainer 305 Точки

Здравей,

Тестовете са качени при C# варианта на този изпит, като това важи доколкото знам и за последния изпит от 13-ти март. :)

Поздрави!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.