Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

lianagalabova avatar lianagalabova 41 Точки

Домашното за урока по презентации от курса по Мултимедия...

Има само 2МБ за да си качим презентациите, но ПДФ файлът и в най-малкия си вариант е голям за да се качи и без презентацията в ПП. Моята презентация е само десетина слайда без преходи, но има пак минимума вмъкнати неща и е ок 700 кб. Затова я направих в ПП и в ПП макро енейбълд слайдшоу и така ги качих двата файла.

Чудя се какво да махна от нея за да не тежи - прегледах картинките, таблиците и диаграмите, махнах ги, но пак надвишава 2М. А може би ако картинките и другите неща се вмъкват с Инсърт, а не се лепят отгоре в слайда това ще се избегне... Зададено ми е компресиране на картинките във Файл-Опшънс-Адвансд - зададох го и при записване на ПДФ и не стана много по-малко.

При мен няма опция да намаля резолюцията на всички слайдове от Дизайн - Къстъм слайд резолюшън, но опитах при записването на ПДФ долу и от Туулс да дам най-ниската резолюция, опитах и от Файл, Опшънс, Адвансд - видях, че е 220 и сигурно трябва да се намали на 96 преди да се направи презентацията - това не съм го опитала все още, но при всички други опити не можах да намаля ПДФ под 3 МБ и архивът е голям и в двете си разновидности. Не намирам и опцията за Експорт вътре в самата презентация, сигурно я нямам. Изобщо... явно е време за следвашите уроци.

1
Open Courses 31/03/2016 23:26:29
desita_82 avatar desita_82 4 Точки

Този проблем има и при мен  и се чудя как ще побера 2 файла в 2МБ пространство? Презентациите, които са към курса са минимум 5МБ..само къде си изгубих времето да правя домашно :(

1
01/04/2016 04:55:23
lgoychev avatar lgoychev 24 Точки

Здравей, по принцип имаш възможност в PowerPoint  да компресираш снимките използвани в презентацията и по този начин да намалиш размера. 

Double click на съответната картинката и после от менюто избираш "Compress Pictures", след което имаш няколко опции

- да се приложи само за избраната картинка или за всички - ако не е чекнато ще се приложи за всички.

- да изтрие кропната част от картинката - това е ако допълнително си използвала Crop за някоя картинка, задължитлено го направи.

- и съответно в каква резолюция да бъде картинката (ppi) -  като колкото по малко ppi е толкова е по малка резолюцията и съответно по малък размера на картинката, НО внимавай, че качеството се влошава с намаляване на резолюцията :) .

за повече инфо виж тук:  https://support.office.com/en-us/article/Reduce-the-file-size-of-a-picture-8db7211c-d958-457c-babd-194109eb9535

 

Успех

3
lianagalabova avatar lianagalabova 41 Точки

презентациите на курса са с много слайдове - за домашното са до 30; тази опция с компресирането също не ми помогна много да сляза под 2 мб за 12 слайда и то при ПДФ-а

1
01/04/2016 20:19:30
lgoychev avatar lgoychev 24 Точки

Хм, тогава незнам оптимизирай картинките, големина брой и т.н., странно за 12 слайда да е толкова голямо на СофтУни слайдовете са 60 и е около 3 - 5 МB. Може да използваш и някой dropbox gitHub и т.н. и да пуснеш домашното с линк. 

1
lianagalabova avatar lianagalabova 41 Точки

както споменах, само ПДФ излиза голям, презентацията си е под 1 МВ; както писах, опитвах да махна картинките, но не се получи - просто ПДФ стана от 5 на 3 МВ; компресирах резолюцията при запис на ПДФ и все не стана по-добре; нямам новата опция за копресиране при изготвяне на самата презентация, а имам такава, която вероятно трябва да се зададе преди да се работи; линкът е добра диея - за следващия път

0
desita_82 avatar desita_82 4 Точки

Да линк ще е добро разрешение!

Коментарите към домашното са некомпеотентни, АЗ след като компресирах видях, че не е възможно двата файла да кача и само .ppxt без.pdf приложих...а чак и забележка получих защо нямам 2-та файла и още некомпетентни подобни, които ме забавляват :)

0
04/04/2016 16:43:04
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.