Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Valleri avatar Valleri 304 Точки

[Homework] OOP - OOP In Java - Септември 2014

Здравейте,
след това домашно, които се е чудил защо Java-та се хейти ще му стане ясно, и даже може и да си купи Visual Studio от вендора (Visual Studio 2012 Premium with MSDN: $2,569).

Доста повече се пише и за някои неща не съм сигурен, че така стават, може и да има по-лесни начини. Ламбдите не са много интуитивни на моменти, особено за сортирането, а и няма много инфо из нета. Но и аз си мисля, че с времето ще се изгладят нещата.

1.  Geometry - на пръв поглед лесна задача, но не бях пипвал джава от 3 месеца и ми отне доооста време.
2. 1LevShop

А
ко имате забележки, споделете, много писане е и може и да съм забравил нещо.

Приятно кодене!

Тагове:
9
C# OOP Basics
alex.mitev avatar alex.mitev 20 Точки

Колеги, имам въпрос за нещо, което забелязах.

Да кажем имаме 2 интерфейса :

public interface AreaMeasurable {
    public double getArea();
}

И 

public interface PerimeterMeasurable {
    public double getPerimeter();
}

и после имам 2 абстрактни класа:

public abstract class Shape implements AreaMeasurable
public abstract class PlaneShape extends Shape implements PerimeterMeasurable

след това си дефинирам един клас Triangle:

public class Triangle extends PlaneShape

Ako инициализирам Triangle с абстракция Shape - Shape myTriangle = new Triangle(......);

В този обект имам достъп само до AreaMeasurable методи. За да имам достъп и до PerimeterMeasurable методите, трябва да инициализирам обекта не с Shape, a с PlaneShape.

Същото е с getters & Setters - ако Shape включва getX() and getY() , а Triangle включва всички други координати - getX1(), getY1(), getX2() и т,н, и инициализирам обекта с Shape Shape myTriangle = new Triangle(......) - имам достъп само до getY() и getX(), които са декларирани в Shape. Ако искам да имам достъп до всички, трябва да създам обект с Triangle myTriangle = new Triangle(...);

Малко ми е странно това, защото ако създам List<String> myLilst = new ArrayList(); имам достъп до всички методи от ArrayList...

Може ли някой да сподели повече по темата. Благодаря

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.