Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

magdalena70 avatar magdalena70 96 Точки

JS-Frameworks-AngularJS - Проблем при инсталирането на Angular-seed

Здравейте, имам проблем при инсталирането на angular-seed. Връща ми грешка : 

> bower install

bower ENOGIT        git is not installed or not in the PATH

npm ERR! angular-seed@0.0.0 postinstall: `bower install`
npm ERR! Exit status 1
npm ERR!
npm ERR! Failed at the angular-seed@0.0.0 postinstall script.
npm ERR! This is most likely a problem with the angular-seed package,
npm ERR! not with npm itself.
npm ERR! Tell the author that this fails on your system:
npm ERR!     bower install
npm ERR! You can get their info via:
npm ERR!     npm owner ls angular-seed
npm ERR! There is likely additional logging output above.
npm ERR! System Windows_NT 6.2.9200
npm ERR! command "C:\\Program Files\\nodejs\\\\node.exe" "C:\\Program Files\\nod
ejs\\node_modules\\npm\\bin\\npm-cli.js" "install"
npm ERR! cwd C:\Users\acer\Desktop\Homework_01-AngularJS\angular-seed-master
npm ERR! node -v v0.10.33
npm ERR! npm -v 1.4.28
npm ERR! code ELIFECYCLE
npm ERR!
npm ERR! Additional logging details can be found in:
npm ERR!     C:\Users\acer\Desktop\Homework_01-AngularJS\angular-seed-master\npm
-debug.log
npm ERR! not ok code 0

Проблемът се появява при bower и не ми се добавя папката ".bower_components". Някой има ли идея какво да направя?

Благодаря!
 

 

Тагове:
2
JavaScript Applications
Viktor_Boyanov avatar Viktor_Boyanov 21 Точки

Имах същия проблем при npm install и го оправих по следния начин.

Инсталирах си Git: https://git-scm.com/download/win. После от command prompt-a достъпих директорията, където ми е angularjs-skeleton-seed-a. След като съм достъпил директорията, трябваше да й настроя пътечката, като за целта в command prompt-a пиша: 

set PATH=%PATH%;C:\Program Files (x86)\Git\bin;  (това го видях от линка на Елена)

После удряш един npm install и всичко би трябвало да тръгне.

П.С.  Доколкото четох в нета, като се инсталира npm,  в background-a се инсталира и bower, така че няма нужда bower да се инсталира отделно. Поправете ме ако греша.

4
magdalena70 avatar magdalena70 96 Точки

Оправих го. Нямах инсталиран Git. Не съм оправяла пътя, той си е зададен по подразбиране. Благодаря на всички!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.