Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

asata avatar asata 8 Точки

Java Web Development Password Encryption

Здравейте, искам да запитам следното: На демото лектора вкарва паролата хешната в базата данни. Може ли спринг да прави това автоматично? Целта ми е да вкарам данни в поле, което да запише хешната парола в базата данни Въпреки, че имам 

<security:password-encoder  hash="md5"/>

когато паролата не е хешната в базата данни, немога да се логна. Тоест за да се логна трябва да въведа хешнатия стринг или да спра енкодера... Това нормално ли е?

Благодаря

0
Open Courses
dim4o avatar dim4o 288 Точки

Можеш да ползваш:

Md5PasswordEncoder encoder = new Md5PasswordEncoder();
String encodedPassword = encoder.encodePassword(userDto.getPassword(), null);

 

0
asata avatar asata 8 Точки

yesyes

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.