Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ktodorov avatar ktodorov 42 Точки

Java development module

Здравейте,

Тези дни имах няколко въпроса, които зададох лично на имейл на Софтуни, но сега, след като получих отговор, бих желал да ги задам и във форума, защото мисля, че ще вълнуват всеки, който мисли да продължи с Java. За учудване, не намерих теми с точно тези въпроси във форума.

1. Вече съм минал модул Fundamentals, като не мисля, че имам някакви прописки в усвоения до този момент материал. Въпросът ми беше, след като съм минал модула и искам да продължа с Java, трябва ли да карам еквивалентния му в Java модул? Самите лектори потвърждават многократно, че двата езика много си приличат и, ако сме работили с единия, лесно можем да се прехвърлим на другия. Склонен съм да отида отново на КПК в Java, защото не съм доволен от успеха си там, пък и там може да има по-съществени разлики с C#. Но другите изпити за мен биха били загуба на време, вместо да инвестирам 4 месеца в учене на нови неща...

Та - въпросът - наистина ли няма да бъдат признати изпитите от Fundamentals, ако решим да продължим с Java? И, ако все пак бъдат признати, ще мога ли да се запиша на изпит само по Java КПК? Лекторите могат да видят оценките ми и да отговорят конкретно за моя случай, както и в общия случай - ако бъдат признавани, при какви условия?

2. В момента карам Data Structures & Algorithms на C#. Това означава ли, че после ще трябва да държа тези неща и на Java, ако реша да продължа с Java?

Поздрави

Тагове:
3
Въпроси за SoftUni
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Ако материалът е различен или курсът се казва по друг начин няма как да бъде признат за професията Java. Например бъдещите курсове Java OOP Part 1 и Java OOP Part 2 не сте ги учили никъде, освен под формата на ООП и КПК на C#.

1
ktodorov avatar ktodorov 42 Точки

А по този начин не се ли припокриват - като сме учили ООП и КПК на C#? Какво би било ново/различно, до което не сме имали допир в тези Fundamentals курсове, които сме карали? Предполагам, че е разделено на две части, за да бъде по-лесно смилаем материалът - за по-дълъг период от време. Или греша? Има разлики между ООП в C# и Java, но те не са ли твърде малки за още два курса(при положение, че сме ги минали веднъж - на C#)?

Иска ми се да продължа с Java, но, ако пак ми се налага да мина през същите неща за същия период, това обезсмисля последната ми почти година учене. Предполагам, че и другите ми колеги биха били на подобно мнение - поне ако мислят, че са усвоили добре материала до сега.

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Професиите, които сме избрали и програмите, които сме сложили в тях са съобразени с пазарното проучване, което сме направили.

За абсолютните шампиони, може би няма значение на кой език учат предметите, после си намират работа на който и да е език. Но общият сценарий не показва същите резултати.

Фирмите партньори изискват от нас да им намерим специалисти по Java или РНР, а студентите, които пращаме на интервю не показват знания по специфичната платформа и съответно после не биват наети. Има три недоволни страни в това. Партньорите ни са недоволни, че нямаме кадри за тях. Студентите са недоволни, че не са си намерили работа. И ние - за двете неща.

За да опитаме да елиминираме подобни случаи, въведохме концепцията с професиите. Така, когато фирма партньор поиска Java програмист, ние ще предложим човек завършил Java професията с добри оценки. Но ще сме сигурни, че ще изпратим на интервю човек, който има нужните познания по съответната платформа, защото е минал през предметите специфично за този език.

Ако изпратим на партньор студент, който е завършил C# професията, за Java програмист, рискуваме сценария от два абзаца по-нагоре.

Затова няма как да "признаем" предметите учени на C# за Java професията и искаме от студентите ни да минат през курсовете, които са определени за тази професия. Т.е. хората минали през C# предметите, можем да гарантираме за тях пред нашите партньори, че разбират C#, но не можем да гарантираме нищо друго.

Май месец започват паралелно C#, Java и ориентационен модул. Така или иначе до септември месец няма да има Databases или нещо друго, с което може да продължите професията си, така че сте изправени пред избора или да изчакате до септември или да си вземете изпитите в смисъла на Java.

3
05/04/2016 16:55:44
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.