Професионална програма
Loading...
r_petrov avatar r_petrov 14 Точки

Issue Tracking System - user login

Аз имам въпрос, свързван със самото log-ване - четейки документацията на api-то, не ми става много ясно как ще се логва вече регистриран user. Очаквах URL-а на заявката за логване да е нещо от рода на:

api/Account/Login

Вместо това, единствените по-близки до горния URL, които виждам, са следните URL-и:

api/Account/AddExternalLogin
 api/Account/ExternalLogin?provider={provider}&error={error}

от които не ми става много ясно какво точно трябва да се направи, след като потребителят е въвел данните си във формата за log-ване в системата...

Моля за пояснение!

Благодаря предварително!

0
Advanced Level: Front-End
enevlogiev avatar enevlogiev 1167 Точки

Логването трябва да го имплементираш сам. Взимаш един token от апи-то и го запазваш на localStorage-a или sessionStorage. Може и да накараш потребителя да избере кое от двете с едно checkbox-че Remember me? Може да ползваш и кукита, ако искаш, но според мен storage-ите са по-лесни.

Оттам просто в контролерите проверяваш дали има сетнат token и ако има, то очевидно имаме някой логнат. Съответно дали има или няма логнат юзър може да го запишеш в $scope (или да го закачиш към името на controllerAs, aко ползваш) и ако $scope знае дали има логнат юзър, то и view-тата знаят.

5
r_petrov avatar r_petrov 14 Точки

Благодаря за подробния отговор! Като отворих новия .docx файл и видях обяснението за [POST] api/Token, разбрах, че трябва да имплементираме сами логина. Аз също смятам, че е удачен вариант да използвам някой от Storage-ите.

Поздрави!

0
12/04/2016 21:41:44
borisin avatar borisin 3 Точки

Здравейте, аз имам проблем. При регистрациятя не ми връща такъв token. 

Е това е отговора, ако някой може да помогне ?

Object {data: "", status: 200, config: Object, statusText: "OK"}config: Objectdata: ObjectconfirmPassword: "222222"email: "v@qw.com"password: "222222"__proto__: Objectheaders: Objectmethod: "POST"paramSerializer: ngParamSerializer(params)arguments: (...)caller: (...)length: 1name: "ngParamSerializer"prototype: Object__proto__: ()<function scope>transformRequest: Array[1]0: (d)length: 1__proto__: Array[0]transformResponse: Array[1]url: "http://softuni-issue-tracker.azurewebsites.net/api/Account/Register"__proto__: Objectdata: ""headers: (name)arguments: (...)caller: (...)length: 1name: ""prototype: Object__proto__: ()<function scope>status: 200statusText: "OK"__proto__: Object

0
verito898 avatar verito898 265 Точки

Привет колега, при регистрация  не се връща token. След регистрация препращаш към login/token с данните от регистрацията и след това вече можеш да вземеш token-a. Успех :))

1
04/05/2016 23:38:31
EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

След регистрация няма да ти върне токън, Трябва да си го поискаш с едн поинта - виж в постман колекцията. 

http://softuni-issue-tracker.azurewebsites.net/api/Token

Има доста изписано по този въпрос и в основната тема.

https://softuni.bg/forum/9126/angularjs-problemi-vyprosi-resheniya-bygove 

1
04/05/2016 23:38:51
borisin avatar borisin 3 Точки

Мисля, че го разбрах тоя токен, само "grant_type" не разбирам какво е инпут ли е или някакво пропърти ?

0