Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

donstany avatar donstany 5 Точки

Предложение към СофтУни за провеждане на Advanced Java Web Development

Колеги,

Първо искам да изкажа благодарността за организирането и провеждането на този курс както на СофтУни, така и на Мусала Софт в лицето на лектора.

Предоставената информация и разискани теми бяха един много стабилен фунадамент за хора, които нямата никакъв опит с web програмирането.

Имаше на последната лекция няколко гласа за организиране и на следваш курс.

Според мен курса може и да е с по-кратка продължителност, но с подбрано съдържание за реализиране на реален работещ проект.

Пускам темата официално както към СофтУни, така и към всички заинтересовани да изучат по дълбоко web програмирането с Java.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Понеже аз предлагам темата имам следните идеи какво да се влючи в бъдещия курс:

Да се разработи един "средно" сложен проект и да се проиграят пак всички стъпки от "scratch" до "deploy"-мент и реално работещо приложение.

Като акценти аз виждам следните пунктове :

- комуникация на нашия app с други модули, приложения (e-mail известия, unit-тестинг ...);

- начини за изграждане и архитектура на приложението и по конкретно на всеки един слой от MVC;

- Използавне на вградени допълнителни възможности на Spring framework;

Лециите, които според мен по-скоро ще са нещо като семинари да се дискутират и решават възможните подходи и примерни решения.

----------------------------------------------------

п.с. Ако има някои какво да сподели няка да пише като коментар за други акценти, които ще са интересни да бъдат включени в евентуално подготвен следващ курс.

 

 

 

 

 

Тагове:
2
Java Web Development 13/04/2016 16:44:37
asata avatar asata 8 Точки

Подкрепям, моята идея - Java Restful Service API

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.