Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

EvgeniyaL avatar EvgeniyaL 35 Точки

Java OOP - литература

Здравейте колеги,

Търся си книга специално за обектно-ориентирано програмиране на Java. Моля да ми препоръчате някое заглавие. Няма зачение дали е на английски или на български.

Благодаря предварително!

Edit:  Намерих тези заглавия Head First Design Patterns by Eric Freeman и Beginning Java Objects: From Concepts To Code by Jacquie Barker. Мисля с тях да се снабдя.

Тагове:
1
C# OOP Basics 22/04/2016 16:43:28
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Здравей,

 

Мога да ти препоръчам книгата Effective Java. Но според мен трябва да имаш идея от ООП на абстрактно ниво (примерно с друг език или псевдокод), за да разбираш написаното с лекота.

 

Поздрави,

Иван

2
EvgeniyaL avatar EvgeniyaL 35 Точки

Здравей, 

Мерси за заглавието! Знам какво е интерфейс и абстаркция на теория, но на практика не съм имплементирала интерфейс. Идеята ми е да наблегана на ООП-то близките месеци (писане на код, четене на книги). Не съм карала още ООП на C#. Знам, че ще ми е трудно, но това не би ме демотивирало. Просто искам да се науча :).

Поздрави

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.