Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

LittleZombie avatar LittleZombie 30 Точки

[Course modules] Относно Tech Module - Software Technologies

Здравейте!

Аз съм от курсa Java Fundamentals, който стартира Март месец тази година. Покрай всичките промени, които бяха направени и тези, които предстоят да бъдат направени, се изговориха много неща, зададоха се много въпроси, което доведе до объркване покрай цялата тази информация, която отчасти се разпространяваше по слухове. Та, въпросът ми е следния: тъй като съм карала само курс Java Fundamentals и успоредно с него курс Teamwork and personal skills, мога ли да продължа като запиша Tech Module-а и ако отговорът е "да", то как мога да го направя? Разбрах, че има хора, които вече са получили мейл, който гласи, че е възможно записването за този модул. Останалите очакваме ли подобен мейл с информация относно записването? Предполагам, че ще получим, но съм нетърпелива да узная възможно по-скоро, така че ще съм изключително благодарна някой осведомен да даде отговор. Благодаря!

Тагове:
3
Java Advanced 25/04/2016 12:55:09
alexandra.svilarova avatar alexandra.svilarova SoftUni Team Moderator Forum Admin 1077 Точки

Здравей,

 

Надявам се, че нямаш против да се обръщам към теб на "ти". :) Благодаря ти за обратната връзка. Ще ти дам подробна информация за предстоящото ти обучение след курса по Java Fundamentals. Имаш няколко варианта. Можеш да избираш от следните:

1. Да продължиш в модул Programming Fundamentals - този модул включва Java Fundamentals, TWPS, Advanced C#, OOP & HQC. Последните три курса (Advanced C#, OOP & HQC) са част от модул C# Fundamentals. Този модул е от професията C# Web Dev. Ако избереш да продължиш с този модул от септември месец ти предстои модул DB Fundamental (DB & DB Apps), а от януари 2017  - C# Web. При събрани 170 кредита - ще получиш диплома за C# Web Dev;

 

2. Да продължиш в Tech Module - целта на този модул е да тестваш и да се запознаеш с най-търсените софтуерни технологии в този момент, за да определиш професията, в която желаеш да се развиваш в бъдеще. Модулът ще включва HTML + JS, PHP + MySQL, C# и Java. Всеки курс ще завършва с екипен проект. Таксата, която си платила може да бъде прехвърлена към този модул. След това от септември можеж да продължиш в една от 4-те професии;

 

3. Да продължиш в модул Java Fundamentals - този модул е част от Java Web Dev професията. Ще изучаваш Advanced Java, OOP Java & HQC Java. Отново таксата, която си платила за Programming Fundamentals март 2016 може да се прехвърли за Java Fundamentals.

 

Оставам на разположение при допълнителни въпроси. :)

 

Поздрави и усмихната седмица,

Алекс :)

9
26/04/2016 16:44:19
EvgeniyaL avatar EvgeniyaL 35 Точки

Здравейте,

Искам да попитам за Tech Module нещо. Ще правим отборни проекти по четирите под курса  HTML + JS, PHP + MySQL, C# и Java така ли? Ако е така аз ще запиша задължително Tech Module - а, защото искам да се запозная по - конкретно с JavaScript и HTML. 

Поздрави :)

1
26/04/2016 10:59:01
gabi.ivanova avatar gabi.ivanova 370 Точки

Бяха казали още в началото, че няма да има изпити в този модул, а 4 отборни проекта по 4-те специалности и по тях ще се оценява.

0
simeon10 avatar simeon10 218 Точки

Екипния проект е само по една от 4те технологии.

1
gabi.ivanova avatar gabi.ivanova 370 Точки

Това не съм го разбрала. Ние ли си избираме технология?

0
simeon10 avatar simeon10 218 Точки

Да, проекта ще е по технологията, която ви харесва най-много и ще запишете като професия.

0
Dochko avatar Dochko 3 Точки

А при какви условия можем директно да запишем C# или JAVA. Като под "условия" имам впредвид, взети/невзети изпити или оценки...?

Поздрави!

0
nzhivankin avatar nzhivankin 0 Точки

Здравейте! Аз също имам един въпрос относно поправката по Java Fundamentals. Може ли тази поправка да се кара на по-късен етап или трябва задължително да се явим на 08.05.? 

Благодаря предварително :) 

0
supersane avatar supersane 234 Точки

Здравей Алекс,

След като съм изкарал вече Advanced Java, който току що приключи, какво трябва да направя, за да се запиша в професията Java Web Developer, ще получим ли нещо като известие в сайта, в което да маркираме как искаме да продължим напред в обучението си?

0
EvgeniyaL avatar EvgeniyaL 35 Точки

Здравей,

А не може ли да си изберем примерно JavaScript + HTML, но после да запишем C# Web Developer? Идеята ми е, че не искам JavaScript да ми е основен език. Г-н Наков каза, че трябва да учим front-end и back-end, за да сме адекватно подготвени за изискванията на фирмите предлагащи работа.

Поздрави

1
simeon10 avatar simeon10 218 Точки

@Dochko - Отлична оценка на изпита Programming Basics.

@nzhivankin - Може да се явите на всеки изпит, който ще се проведе по Advanced Java.

@supersane - Трябва да се обадите, или да дойдете лично да заявите, че искате да продължите Java Web Dev. Изисква се отлична оценка на Programming Basics изпита.

@EvgeniyaL - Ще проверя, за да съм сигурен, но доколкото знам екипния проект ще е на технологията, която ще изучавате за напред. Ако науча нещо различно от това ще отговоря в друг коментар.

1
DonchoPatronski avatar DonchoPatronski 35 Точки

Здравейте

Може ли да запишем едновременно:

  1. Advanced C# от 16ти май (искам да продължа с професията C# Web Dev)
  2. Tech Module (Programming Fundamentals от 17май). За да имам познания за другите професии.

Ако може какво ще се промени като заплащане? От това което съм заплатил ми остава да присъствам на Advanced C#, OOP, HQC които бяха в Programming Fundamentals. Въобще ще има ли смисъл от Tech modula за тези от нас които са карали TWPS и Java Fundamentals(която стана advanced)

Точно на този въпрос не намерих отговор. Поздрави:)

 

2
StoykoMandzhukov avatar StoykoMandzhukov 11 Точки

Java fundamentals ми беше първи изпит след приемния. Необходимо ли е да се явяваме отново на него, ако сме решили направо да изберем друг професионален модул(C#) и имаме ли изобщо право на това? Какво се случва с направеното плащане в края на февруари/началото на март?

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.