Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Dekameron avatar Dekameron 481 Точки

Привет,

 

Аз имам регистрация в http://www.freelancer.com , но до сега не съм взимал проект, тъй като нямам много опит. Това е единствения сайт, който знам за freelance и както всеки си сайт си има положителни и отрицателни страни. Хубавото, е че наистина можеш да си докарваш доходи от това, а негативното според мен, е че за да излизаш по напред в наддаванията трябва да платиш на сайта няколко долара за да положиш "изпити" (като напримерно английски, HTML и всякакви други), а също че и конкуренцията е огромна и не се знае колко ниско трябва да bid-неш даден проект за да те наемат.

 

Друго, което мисля, е че PHP e най-доброто за freelancer, както и наблюдавам, че ще е плюс ако знаеш JavaScript/jQuery, CSS, WorldPress и Joomla.

 

Това е от мен smile

5
Masovski avatar Masovski 211 Точки

Искам само да коментирам частта с платените изпити във freelancer.com. Да, това е така, но не са задължителни тези изпити, за да докажеш умения. Например, ако портфолиото ти е добро, няма никакво значение какви изпити си взел.

Но наистина, ако нямаш портфолио, ако тепърва започваш да правиш нещо и искаш все пак да докажеш, че имаш познанието и някакъв опит - трябва да се заплати тая такса. Един път за единия, втори път за друг и те станаха доста над 5 долара. А решиш ли да повториш изпита, трябва да заплатиш отново и така всеки път преди да започнеш някакъв изпит, се плаща.

 

Според мен Elance.com и oDesk.com са много по-отворени към новите фрийленсъри. Имаш безплатни изпити и зависи от теб дали ще ги вземеш. Ако не го вземеш обаче, ще трябва да го правиш пак след около месец. И все пак, най-добре е да се използват всички платформи. А веднъж като натрупаш проекти в портфолиото си - става по-лесно и никой не се интересува дали си взел изпитите от самата платформа. Надявам се да съм бил полезен.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.