Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Ifandieva avatar Ifandieva 71 Точки

WampServer въпрос към колегите от курса, които работят под OS X

Здравейте,

Днес опитах да се упражнявам за изпита с Photo Album. Прочетох инструкциите, които ще трябва да следваме и за самия изпит: да си инсталираме WampServer и пр. Разбира се, за OS X нещата са различни. Инсталирах MAMP PRO, но така и не мога да се оправя. Някой с моя проблем или с решение за него? Ще бъда признателна, ще черпя бира или каквото човекът/хората обичат да пият :)

0
QA Fundamentals 28/04/2016 18:41:17

съжалявам. нямам mac. Но ако можеш бъде по-конкретна, какво се случва, за да ти помогне някой колега. Каква е грешката, която  ти  показва, до коя стъпка стигаш от файла с инструкцийте ? 

0
Ifandieva avatar Ifandieva 71 Точки

Права си. 

Ами просто не знам как да отворя страницата, на която е албума. MAMP бачка, а аз не разбирам какво да правя с него.

0
IvoArsov avatar IvoArsov 44 Точки

Привет,

опита ли с последната точка от инструкциите?

Execute the Application

Open your web browser and navigate to http://localhost:8023/PhotoAlbum/home/index

If you haven’t changed the port in the beginning of the tutorial and you are running port 80, just omit the “:8023” part.

If you are running Ultrapopolk application, the starting point is http://localhost:8023/Ultrapopfolk/welcome/index or just http://localhost:8023/Ultrapopfolk

0
IBraynov avatar IBraynov 74 Точки

Изгледай това видео https://www.youtube.com/watch?v=tiA96L0zDXs

Така като гледам при теб няма www папка, а е кръстена както при xampp - "htdocs".

Не пипай портове и т.н., а ползвай тези, който са зададени по подразбиране. Доколкото разбирам Mac си имат пуснато апачи и не е хубаво да е на порт 80 за да не стават обърквания.

1
Ifandieva avatar Ifandieva 71 Точки

Благодаря, по празниците се оказах на място, където нет има само по заведенията, но утре вечер ще опитам това, което сте ми написали и се надявам на пробив. Ако не, ще продължа да ви питам тук. 

0
Ifandieva avatar Ifandieva 71 Точки

 Видеото, което ми прати IBraynov ми беше полезно, защото ми даде да разбера, че правилно съм инсталирала MAMP. Но с това нещата не се изчерпват. Продължавам да търся някой от колегите ни, които бяха с Apple компютър. Научих и някои основни команди в Terminal, но така и не успявам да отворя сайтовете, с които да се упражнявам. Искам да разбера дали те постигат нужния резултат и как.

0
IBraynov avatar IBraynov 74 Точки

Ако споделиш повече информация, не е необходимо да търсиш колега с Apple.

След като пуснеш сървъра, би трябвало да ти отвори локална страница на MAMP (localhost:8888/MAMP/....) Това случва ли се?

ПП. Това е след инсталацията: https://www.youtube.com/watch?v=nE-texH1-vA

Поздрави,

Иван

0
Ifandieva avatar Ifandieva 71 Точки

Здравейте отново, Иван, и благодаря, че продължавате да правите опит да ми помогнете. Около два часа бях в скайп с приятел, който се занимава от години с програмиране и изобщо в IT сферата. Шернах му екрана си и мина време, докато намерим къде точно се намира MySQL ми, че изобщо да можем да го повикаме през конзолата и пр. Стигнахме до момента, в който да сваля сайта (признавам, че докато пиша, не съм сигурна какво точно пиша), но се отказах. Напълно ми се изясни, че това от моя страна би било механично запомняне на сложни действия, които иначе не разбирам. Курсът не просто не ни подготви за работа със сървъри — това изобщо не би следвало да бъде работа на QA. Общо-взето това, което чисто интуитивно долавям, откакто изобщо започнах да опитвам да се справя с нещата, се потвърди — беше редно сайтът да е на достъпно място, а не в системи, за които ми трябва отделно образование, за да мога да го заредя в браузъра си. Интересно ми е колко измежду колегите ми, които не са имали досега понятие от темите на курса, ще могат да се оправят с всичко това.

 

Още веднъж благодаря на Вас и на другите ни двама колеги, които изобщо ми отговориха. Желая ви успех на изпита и ще ми бъде интересно да споделите как е минал той за Вас.

 

 

0
Ifandieva avatar Ifandieva 71 Точки

Пропуснах да напиша, че изгледах видеото, което ми пратихте онзи ден — инсталацията я бях направила още в четвъртък. Веднага след това изгледах и следващото, вие сте ми го пратили преди малко. Понеже не мога да уча нещо толкова сериозно от средата, реших да захвана все пак от някъде, та цял ден се учих да работя с конзолата. Вече намирам, отварям, създавам, трия, местя и преименувам файлове през нея.

А може би в курса трябваше да се занимаваме именно с това, както и какво е уеб сървър, за какво служи и как се работи с него, вместо с извадени от уикипедия дефиниции, които се оказва, че за нищо не служат, когато говорим за изпита. Вече допускам, че нямат много общо и с реалната работа на QA. Все едно да започна обучението по английски на един напълно начинаещ човек с четене и анализ на прозата, пък що не и поезията на Оскар Уайлд. Например.

0
02/05/2016 23:53:33
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Здравей,

 

Дали не е по-добре да си сложиш виртуалка с Windows и да следваш стъпките от упътването? Реално целта на курса не е да ви научи как се работи с уеб сървъри (които освен че са много, имат различни начини на конфигурация всеки от всеки и на всичкото отгоре различен на различните платформи). Дефинициите от уикипедия и теорията + практиката в час (или вкъщи) и от отборния проект са нещата, които ще ви свършат работа на интервютата и съответно в първите няколко месеца в бъдещата ви работа.

Качването на проекта на някоя машина не е особено добра идея предвид факта какви бъгове има в него. Изтриване на всички категории или коментари със скриптове навсякъде биха направили приложението (специално албума) напълно неизползваемо.

Ако все още не си успяла да подкараш проекта под Mac OS, наистина си мисля, че е по-добре да си сложиш виртуалка с Windows. От познати с Mac съм чувал, че е нещо като три клика някъде си. Мисля, че софтуерът, който се ползва е Parallels (но най-вероятно и други софтуери за виртуализация вършат работа).

Според мен за момента това, което те интересува е да успееш да подкараш проекта. Като допълнителен бонус би било хубаво и ако разбереш как е станало. Но не е крайно задължително. Оценявам, че се опитваш да го направиш да не е на изуст. Не е основното в курса, но определено ще е голям плюс.

Очаквам да кажеш до къде с стигнала.

 

Поздрави,

Иван

 

1
IBraynov avatar IBraynov 74 Точки

Обхавата на курса е да те запознае с основните концепции на осигуряване на качеството на софтуера. Това, което ти искаш е да придобиеш солидна компютърна грамотност (например да знаеш какво се случва след като напишеш в браузъра "www.softuni.bg"), а това не става за има няма 80 часа.

ПП. И на мен ми хрумна да минеш през виртуализация, но няма да е толкова лесно и ще се сбълскаш с неща, които също не попадат сред знанията придобити в този курс. Ако все пак решиш да се захванеш... пиши :)

Поздрави,

Иван

1
Ifandieva avatar Ifandieva 71 Точки

Иван и Иван,

 

Имам чувството, че по време на първата ни лекция зададох въпроса дали ще бъда възпрепятствана по време на курса и изпита, при положение, че работя под OS X. "Няма да имаш пречки" беше отговорът. То, дето ще си инсталирам виртуална машина, няма ли да е по-лесно да си купя лаптоп, който работи под Windows... Така или иначе машината ми е чудесна за ежедневна работа като браузване, мейл и работа с офис приложения, но ми е ясно, че за да уча в този университет, ще ми е нужен по-мощен компютър. Ще го имам есента, а дотогава се надявам да имам и поне една идея по-мощни знания.

Още снощи, се отказах да се явя на изпита, загубих доста време, в което можех да се подготвям. По обяд ще отида до Софтуни, надявам се да нямам проблеми с отказа си. 

 

Пак благодаря за включването и успех, както с изпита, така и с всичко друго, което правите.

 

0
Bogdan1899 avatar Bogdan1899 50 Точки

Здравейте и от мен!

За да е отварям нова тема ще си задам въпроса тук. А той е как точно да стигна php.ini от Task 2. Пътят даден в инструкциите пише, че е невалиден при мен, като в същото време нямам такъв файл в инсталационната директория на програмата.

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Богдан, във wamp директорията има директория bin. В нея има директория PHP, а в нея има директория с версията на PHP. В нея се намира съответното ini. Ако не си пуснал екстеншъните на windows-а няма да виждаш, че е с разширение .ini а ще пише само php на него и ще е от тип configuration file (или нещо подобно).

0
Bogdan1899 avatar Bogdan1899 50 Точки

Мда, грешката ми е била, че търся папката PHP директно в wamp, а не в bin. Мерси.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.