Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vani4ka66 avatar vani4ka66 24 Точки

[Exam Problems] Java Fundamentals 23.04.2016 - problem {1} - Melrah Shake

Здравейте, на първата задача от вчерашния изпит Джъджа ми дава 30 от 100 точки, и не мога да разбера защо. Ето кода ми, ако може някой да ме светне какво изпускам  - 

https://github.com/vani4ka66/Melrah-Shake/blob/master/Problem%201%20Melrah%20Shake

Тагове:
1
Java Advanced
mbeleva88 avatar mbeleva88 69 Точки

Значи не може да не е написано в условието, че трябвa да се принтира No Shake и когато свършат буквите от pattern-a, и на всичкото на отгоре да няма нулев тест за това.... тази тъпа грешка дава 70т. 

In case you have found at least two matches, and you have successfully shaken them off, you print “Shaked it.” on the console. Otherwise you print “No shake.”, the remains of the main string, and you end the program. See the examples for more info.

Никъде не се споменава за случай когато pattern-а е празен.......

Тука явно е трябвало да съм медиум, а не програмист.

Аз съм я решавала с regex и съответно 9-ти тест ми хвърля exception...

1
stela.iv avatar stela.iv 115 Точки

Then you continue to shake off the border occurrences of the new pattern until the pattern becomes empty or until there is less than the - needed for shake, matches in the remaining string.

Написано е какво се случва, ако pattern-a остане празен, но не и ако си е празен принципно. Никъде в условието няма ясна опция да няма инпут изобщо, какъвто е случая с 10-ти тест. Напротив даже:

Input

  • The input will consist only of two lines.

  • On the first line you will get a string of random characters.

  • On the second line you will receive the pattern and that ends the input sequence.

А другото...

  • The two strings may contain ANY ASCII character.

  Мдааа...ANY...ама не и никакви... :)

И аз пробвах с regex, но ако нямах тестовете...нямаше шанс да схвана къде и защо гърми. С тестовете го докарах до 100, но въпреки това успях да го счупя с мoй, измислен такъв, което ми доказа, че явно не е опция regex-а в случая.

Трудно на изпит може да се сети човек, че има подобни спънки в тестовете, особено на точно този изпит, който, така или иначе, ни затрудни почти всички .

0
03/05/2016 18:09:22
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Ами той този изпит реално спъна хората с тестове, не толкова с алгоритмите в задачите. Lesson learnt от наша страна за тестовете. Btw. null (нищо) също е част от ASCII character-ите

0
stela.iv avatar stela.iv 115 Точки

Хмм...виж, това, че null е в ASCII таблицата не го знаех.

Благодаря :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.