Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

cap7ainjack avatar cap7ainjack 20 Точки

Advanced C# май 2016 - График

Здравейте!

Гледам графика за Advanced C# през май, от който разбирам, че няма да може да се ходи на упражненията след лекции, ако не си свободен по цял ден, защото са от 14:00.

Не е трябва ли след като ще се прави нещо, в което могат да участват и хората, които работят да е така за цялата програма, а не само на половина. Все пак упражненията са едно от основните предимства на редовното обучение. Предполагам проблема са залите, време на лектори/ментори и т.н. Но реално, ако си работещ не може да се възползваш от редовното обучение изобщо,  лекцийте може и вкъщи да се гледат, а е по-важно според мен упражненията да са в по-подходящо време.

По всички форми за feedback съм писал, че ми иска да има повече упражнения и когато това стана факт, те не са напълно достъпни, хората които работят няма да могат да ги посещават и тази промяна ще бъда в полза на не-работещите, които и до сега имаха доста време за упражнения.

Не ми се вижда коректно упражненията, които са изключително полезни да са само за част от студентите.

Тагове:
0
Fundamentals Module 08/05/2016 12:23:58
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Ще си позволя да изкажа лично мнение:

Според мен грешно разглеждате нещата /не конкретно автора на темата, а изобщо/ - принципа Присъствено/Онлайн обучение е аналогично на вариантите в университетите - Редовно/Задочно или Дистанционно обучение.

Няма как да изисквате и да се сърдите на СофтУни, че не е направило всички лекции и упражнения за присъствените обучаеми да са само вечерно време и/или събота/неделя. Логичното е, че присъственото обучение е за хора, които имат свободно време изобщо, а онлайн е за хора с по-малко такова и работещи.

Няма как, при толкова богата програма на курсове, часовете да са само вечер и уикенд, а залите да стоят празни през деня. Проумейте го и тогава преценете в кой вариант да се запишете.

Отделно - упражненията доколкото знам са достъпни за всички като материали от курса, и който има желание пак може да си ги направи - т.е. никой не е лишен от упражненията.

8
08/05/2016 13:42:13
villyjord avatar villyjord 175 Точки

Интересно тези повече упражнения за присъствените студенти как ще се трансформират за онлайн студентите без те да бъдат ощетени. Да разбирам ли, че ще се качват повече дема?

2
cap7ainjack avatar cap7ainjack 20 Точки

Ами принципиа Редовно / Задочно не се прилага тук, какъвто е в обичайната си форма в университетите, може би прилича, но до там. Задочното се прави да не стъпваш изобщо целия семестър а послед 2-3 седмици по цял ден си в университета и правиш упражнения и лекции, много хора въпреки че работят предпочитат редовното обучение в университета си, защото могат да го съчетава с работата (2-3 седмици отпуска е трудно постижимо) и все повече университети имат занятия вечер или само 1 ден дневни занятие.

Освен това друго нещо е, че в университетите едно и също упражнение го правят поне 2 пъти, следобед, вечер, сутрин и т.н., едва ли в Софт Уни имат желание да правят нещо такова,  но стига сравнения с университетите, безсмислено е.

Присъственото обучение в софт уни си е от 6 часа и сега и преди - т.е. всеки работещ или повечето може да си направи сметката, че може да идва редовно, което нали е по-добре за него, може да научи повече.  Изглежда, че е направено така за да може хората заети през деня да може да идват и те присъствено, поне по презумция така изглежда. Обаче това с упражненията сега поставя нещата в друга светлина. Дори тези упражнения са направени след всяка лекция -  няма много опции заетият човек да си направи някви ротации с работното време. Компромисен вариант би бил поне 1-2 дни в седмицата да са само с упражнения, най-добре уикенда ама и през седмицата като е 1 ден е по-вероятно да успее човек.

Word файловете за упражнения са достъпни - ОК, ама да питаш 1-2 въпроса поне на живо достъпно ли е ? Някой да ти погледне задачата от  екипа на софт уни ?

Просто изглеждаше до сега, редовното обучение е достъпно и за работещите хора, в удобно време и т.н. изведнъж с новата програма и нововъведенията  се оказва, че ако можеш само вечер и събота и неделя... по-скоро няма да се класираш

-2
08/05/2016 16:19:19
biser.stoev avatar biser.stoev 57 Точки

Извинявай, но това "университетите едно и също упражнение го правят поне 2 пъти, следобед, вечер, сутрин и т.н." изобщо не е така. Не знам откъде ти е тази информация, но масово по държавните университети изобщо не е така. А другото, което е това с упражненията: преди изобщо нямаше такива упражнения, тъй че ако ги нямаше реално новите промени "ама да питаш 1-2 въпроса поне на живо достъпно ли е ?" положението щеше да е същото. В крайна сметка задачите ще си ги има качени и може да се решават вкъщи. После каквито въпроси има човек може да ги пита преди или след лекция (досега не съм виждал някой лектор да откаже да помогне на някой).

П.П.: Не го приемай като хейт. Просто напоследък наблюдавам постоянно мрънкане относно това, че нямало да има домашни (big deal... пак можеш да си ги решаваш, пък ако искаш коментари форума е точно за това) и за прословутите упражнения. 

0
08/05/2016 18:24:07
cap7ainjack avatar cap7ainjack 20 Точки

Аз съм учил в държавен универстиет, правиха 1 упражнение поне 2 пъти, не е било в един не задължително, може да е 2 пъти в седмицата и има различни групи. Може ако нямаш възможност да отидеш единия път, да отидеш с другите в друго време и т.н.

Иначе знам, че лекторите помагат, така е. И да преди ги нямаше изобщо тези упражнения и по прицнип е възможно и без тях, ама сега ще ги има и много искам да ходя и съм сигурен, че ще има за какво, за това говорим и съм направил темата. Точно идеята ми е, че сега ще има такова нещо което ми се струва много полезно, а няма да може много хора да се възползват.

0
08/05/2016 18:36:34
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.