Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

VanessaDineva avatar VanessaDineva 0 Точки

Работа със сесия между два езика


Здравейте! Искам да попитам как мога ли да накарам 2 езика да четат една и съща сесия или не (в смисъл искам да ползвам любимия ми език С# и пхп за да ползвам АПИ-то на фейсбук (и на други които имат на пхп, но немат на С#), че не ми се преоткрива топлата вода)? Ще се радвам на всеки които даде съвети как да нарпавя така-че да мога хем да не преотривам топлата вода хем да мога да си ползвам кода които имам готов на С#.
Благодаря предварително и ще отговаря на всички ваши въпроси.

Тагове:
0
Общи приказки
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Какво искаш да направиш? На един и същ уеб сървър ли пускаш и C# и РНР приложението? По принцип можеш да четеш сетнатите кукита в браузъра и да се опитваш на база на това да съставиш алгоритъм, който да прочете сесията - тъй като двете технологии използват различен начин за записване на сесия. Но много се съмнявам, че има смисъл от това.

Един вариант е да използваш единият език за за междинен слой - за комуникация с API-то и комуникация с приложението на другия език. Например C# приложението очаква данните в някакъв вид. PHP приложението контактва API-то на Фейсбук, взима нужната информация, прави я на такъв модел данни, какъвто го удовлетворя C# приложението и го вика него.

Още повече ме съмнява, че някой който предоставя публично API те спира да го ползваш на някакъв език. Може да няма SDK, което го улеснява, но това не значи, че не можеш да вдигнеш един WebClient в C# и да изпращаш разни заявки до разни endpoint-и.

1
VanessaDineva avatar VanessaDineva 0 Точки

То има услуги с УРЛ, но проблема е в това, че много по - бавно стават нешата от колкото с готовото СДК, а както знаем жижнено важно в бизнеса да се пускат продуктите бързо. А за ПХП се отежнява много работата според мен, но ако няма друг начин ще ползвам него. Все пак по - добре е да си свърша работата от колкото да се мотам и да се бава с взимането на решения. Пък и до колкото гледам има АПИ за С#, но е базирано на мобаил или десктоп и не знам дали ще мога да го подкарам в Уеб среда...

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.