Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

rado84 avatar rado84 1 Точки

Помощ за филтриране на URL адреси в настройките на рутер

Опитвам се да блокирам тези два адреса през настройките на рутера:

download.skype.com
player.kmpmedia.net

Само че идея си нямам какво да пиша там. Като въведа адреса и натисна ОК, ми излиза съобщение да въведа айпи адрес. Първо мислех, че иска айпи на хоста, но после видях, че има някакви странни айпита, започващи със 192 и точно там не ми е ясно какво да пиша. Освен това има и някакви времена, за които също нищо не е ясно какво трябва да им задам. "Политиката на достъп" също нищо не ми говори и още повече по начина, по който е написана - с цифри.

Тагове:
0
Хардуер
Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки

Здравей,

 

Не съм запознат с ОС на твоето устройство, но съм почти 100% сигурен, че не си на правилния таб, ако въобще има възможност да блокираш адреси. Този таб, който си показал е за филтриране на вътрешната мрежа. 192.168.0.0 е адрес блокът за частни / private/ адреси. Реално трябва да въведеш стар и енд на едрес блок от вътрешната ти мрежа, който да се подчене на определена access policy. 

Дай ми пълния модел на рутера и ще ти пусна някакво решение на въпроса, ако намеря.

Иначе, ной-добре двата адреса ги блокирай на нива inbound трафек във firewall на windows или каквото устройство имаш

Поздрави,

Успех

1
rado84 avatar rado84 1 Точки

Във Firewall-а не става - това беше първото, което пробвах, но те пак успяват да се свържат. Засега върши работа единствено добавянето им като 127.0.0.1 в Windows hosts файла, но ми се ще по-перманентно решение, защото има програми, които обичат да пренаписват тоя файл и съответно настройката ми заминава.

Tenda FH-302D.

0
Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки

Здравей 

http://tendacn.com/en/faq/1770.html

Може да ти е от помощ. 

1
11/05/2016 14:40:41
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.