Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

zapetaja avatar zapetaja 8 Точки

звук на видео материалите от курс Digital Marketing and SEO

Здравейте!

Възможно ли е да подобрите звука при видеата? Много тихо се чува при максимално увеличение.Много лошо качество, а въпросите, които задават участниците изобщо не се чуват.

5
Digital Marketing & SEO
RuslanaBoeva avatar RuslanaBoeva 0 Точки

Странно колко неефективни и откровено аматьорски предложения и решения се предлагат. Но това е простимо за "студентите" в СофтУни. Никой от тях не е длъжен да разбира от аудио или видеообработка и запис. 

Обаче. За училище, което се нарича университет и което се опитва да се наложи като едва ли не образователна институция е недопустимо да се подхожда толкова немарливо към записа на материалите. Все пак има хора, които са си платили за дистанционни курсове и разчитат само и единствено на видеоматериалите.

Често бавите качването на видеата обидно много. Но тук говорим за звука. Звукът е пълна трагедия. Докато продължавате да записвате аудиострийма с вградения микрофон на камерата, който да улавя звука от колоните в залата или да разчитате на вградения микрофон на лаптопа, нещата ще си останат трагични. Невъзможно ми е да повярвам, че именно хора, създаващи и управляващи училище с техническа насоченост ще допуснат това да продължава. Всичко, което ви трябва са микрофони-брошки за лекторите, за да могат свободно да се движат из залата, без притеснения и просто да записвате звука директно от микрофона. Става дума за електрическия сигнал от микрофона, скъпи техници, а не за излезлия и вече премодулиран звук от колоните. Защо изобщо се мъчите да подобрявате звука на невъзможни записи, вместо да инвестирате в нормална техника за аудиозапис. Средствата не са космически, мога да ви цитирам цени, ако се наложи.

Пиша това с доста гняв, както и се усеща, но е 100% конструктивно. Изкарах един курс и то дистанционно, в СофтУни преди 2 години и беше страшна мъка, а сега и съпругата ми, от чиито профил пиша това, страда от същото. 2 години са предостатъчно време да пораснете.

Нямам против лично лекторите, тяхната компетентност по преподаваната материя. Но разваляте всичко хубаво с елементарни грешки и пропуски.

 

Поздрави и искрени пожелания скоро да разбера, че всичко това е останало в миналото.

Борис Боев

0
RadioDr avatar RadioDr 7 Точки

Мисля, че след последния качен запис съм на път да приключа с надеждата да следя курса. Предложенията за подобряване на записа дори с "подръчни средства" срещат  "само първите 10 минути на видеото имат проблеми със звука. Дори много добре се чуват и въпросите."  Пожелавам искрено на техническия екип изработил последното видео да седне и да си го изслуша. И да си представи, че става дума за неща, които не знае, а иска да научи.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.