Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

EBojilova avatar EBojilova 330 Точки
Best Answer

Надявам се някой от екипа на Софтуни да прочете поста ми.

Лично аз поведох след мен двама млади хора, които в момента са приети и ще почват Teck module. На единия от тях бях неофициален ментор, по мое желание, но и ролята ми беше минимална, тъй като се справяше сам. Подготвя се изключително отговорно и двата изпита изкара с:

  • 500 по Programming Basics(решен за 2 от 6 часа) и 
  • 600 точки на изпита по Coding 101,

Отделно от това имаше класиране на решени задачи за подготовка на изпитите и беше на второ място.

Отделено беше достатъчно време и положено голямо старание, труд и постоянство.

Пуснахте му мейл да се яви за стипендиант, който той очакваше с нетърпение.

Написа си първите в живота CV и CL и ги изпрати.

Повикахте го на интервю(първото, на което някога се е явявал,  все още е ученик).  Уверил е, че иска единствено програмиране да учи и няма да работи или учи успоредно с образованието си в СофтУни и е готов да има пълна отдаденост.

Имаше огромна надежда, че е положил достатъчно усилия и се надяваше да бъде ментор или асистент. Получи вчера отказ да бъде стипендиант. Сигурно има конкретни причини това да се случи, въпреки, че е положил целия този труд, време и е постигнал максимални резултати.

НО

Препоръката ми е- не режете крилата на младите хора, нали те са основния таргет на образованието ви.  Нямат опит в явяването на интервюта и за много от тях това е първото такова начинание. В замяна на многото часове прекарани в подготовка, намерете 1-2 минути за телефонен разговор и тактично им обяснете, защо въпреки перфектното им представяне не са избрани за ментор или асистент... Сигурно има конкретна причина- прекалено много префектно представили се студенти  или нещо друго. Това ще засвидетелства и вашето уважение към положения от тях труд, а не само мейл с болднат текст неодобрена кандидатура за стипендиант.

3
DStefanow avatar DStefanow 112 Точки

Не Ви познавам лично, но и аз като вашия ученик завърших първия изпит за 45 мин, а финалния за малко над повече от час, ако не се лъжа (1:15) г/ д. Вчера получих имейл, че не съм одобрен, а на финалното класиране бях 6- ти от 480 човека, които са били активни в групата от Февруари, това съдя по хората, които са се явили на изпита. Нека наистина се обърне повече внимание на тоя пост, особено от Светлин Наков и да се обясни, защо не сме удобрени, при положение, че сме били съгласни и на менторство и всичко останало. Тези прехвалени 10% по- скоро ми се въртят около 5 човека, което по мои сметтки е далеч по- малко от тези 600, които сме почнали в tech module-а

1
17/05/2016 22:18:17
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.