Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

VladoGenov avatar VladoGenov 45 Точки

[Exercises] - Coding-101 - Simple Conditional Statements - Exercise 18 (Number 0...100 to Text)

Условието на задачата е от едно изречение: 18.Изписване на число до 100 с думи

* Да се напише програма, която превръща число [0…100] в текст: 25 -> “twenty five”

Линк на задачата в Judge: https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/152#15

Имам проверка за въведено число извън интервала [0..100]. Judge-системата ми даде само 88 точки, при все че в условието няма изискване за съобщение при въвеждане на числа извън интервала [0..100], а тя явно очаква. Какъв може да е проблема и защо при такова условие, без допълнително изискване, особено със специфичен текст липсващ в условието, системата не го приема? Коригирах кода (в оранжево) и добавих извеждане на съобщение "invalid number", но Judge-системта ми дава пак само 92 точки?!
Ето и кода: Codе #-Exercise 18 (Number 0...100 to Text)

0
Programming Basics 09/03/2016 19:53:30
ralitsa_d avatar ralitsa_d 171 Точки

Мисля, че открих грешката - написал си "fourty" за 40. Правилно е да се изпише "forty". Малко обяснение тук.

0
VladoGenov avatar VladoGenov 45 Точки

Благодаря за уточнението "forty" vs. "fourty", но системата приема и двете и не отчита това за грешка, макар че съм съгласен, че коректното изписване е "forty".
Оказа се, че проблема е във временното натоварване на Judge-системата, а не поради грешка в кода. На третото пускане си заработи нормално и отчете 100 точки.

0
ralitsa_d avatar ralitsa_d 171 Точки

Ясно. И аз имах проблем с judge, в един момент изобщо не зареждаше. С новата програма се качват доста нови задачи и натоварването явно е по-голямо.

0
VladoGenov avatar VladoGenov 45 Точки

Явно, но с повечко търпение всичко се получава smiley

1
Ljubo6 avatar Ljubo6 21 Точки

https://pastebin.com/Yg8s2j32

това е моето решение и се оказа, че бях декларилал fourty(грешно)  вместо forty, което judge прие като 100/100,и ти благодая за подсказката.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.