Loading...
Pafo37 avatar Pafo37 21 Точки

[Advanced Java] Problem 3 Maximum Element

Това е първата тема от курса.Това ми е кода на тази задача - http://pastebin.com/D7G8e5Bb и още при стартирането, въвеждам 9 и ми дава грешка и Exception in thread "main" java.lang.NumberFormatException: For input string: "" . Не знам дали е нещо просто, да съм изгубил тренинг да не го виждам или някаква друга грешка..

Тагове:
0
Java Advanced
Pafo37 avatar Pafo37 21 Точки

Решението не ми е проблем, дори и да е грешно, аз от видео гледах, но не мога да разбера защо ми дава грешка, не виждам къде може да е проблема.Виждам че и ти си позвал .nextInt() и аз винаги съм го ползвал, но досега не ми е гърмяло.

0
stela.iv avatar stela.iv 115 Точки

След като сложиш да чете презен ред (в твоя случай, просто след nextInt(), добавяш input.nextLine; ),  грешката вече не е тази, която си описал по-горе, а ти дава ArrayIndexOutOfBoundsException

тъй, че помисли къде излиза от арея :)

Причината за грешката, която ти дава е, че когато използваш nextInt(); Scanner-а очаква да въвеждаш само интове на този ред и така не минава на следващия. А като сложиш scn.nextLine; , започва да чете инпута, като стринг от следващия въведен ред. :)

Успех!

0
01/06/2016 09:09:41
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.