Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

mirela95 avatar mirela95 56 Точки

Здравейте колеги, 

бихте ли ми казали къде бъркам, защото джъдж ми дава 70 точки - http://pastebin.com/t3MbY1pu

0
KrasimirPetkov avatar KrasimirPetkov 328 Точки

IndexOf ти връща индекса на първия срещнат елемент (като се почне от началото на масива). Ако някоя буква ти се повтаря повече от един път, то програмата няма да премахне нея, а първата която срещне.

Пробвай да го направиш с for(int i = 0, i < word.Length; i++), който да обхожда всички индекси, а после да използваш Remove(i, 1).

Също така, за да провериш дали думата е палиндром, може да използваш метод от сорта на: 

static bool IsPalindrome(string word)
{
    for (int i = 0; i < word.Length/2; i++)
    {
        if (word[i] != word[word.Length - 1 - i]) return false;
    }
    return true;
}

Така не се налага да създаваш толкова много стрингове и да ги сравняваш всеки път.

Успех със задачата!

1
Martotko avatar Martotko 88 Точки

Пробвах решението, но сигурно бъркам типовете някъде и затова не работи http://pastebin.com/mqW426zt.

0
KrasimirPetkov avatar KrasimirPetkov 328 Точки

http://pastebin.com/fZRRfvy8 - това е решението ми :)

Извинявай, че не отговарям по-подробно, но е малко късно и мисля да лягам. Ако има нещо неясно, пиши и утре ще се постарая да отговоря.

Успех!

0
08/06/2016 03:36:32
Martotko avatar Martotko 88 Точки

Благодаря за помощта ти тук и по останалите ми въпроси в другите теми wink

1
mirela95 avatar mirela95 56 Точки

И аз благодаря за помощта.

1
ralitsa_d avatar ralitsa_d 171 Точки

@Martotko: Мисля, че проблемът е в обръщането на стринга a. За b се получава някаква enumerable стойност, която не можеш да сравниш със стринг.

Можеш да си напишеш твой метод Reverse, който да ти връща reverse-нат стринг, а след това в if-a да използваш a.Equals(b).

1
08/06/2016 20:42:56
Martotko avatar Martotko 88 Точки

Ще го пробвам. Мерси ;) 

0
Mr.Rusev avatar Mr.Rusev 8 Точки

Виж моя код тук. Мисля, че не трябва да ги правиш в малки букви, а просто да проверяваш дали я има вече един път. Гледах теста, че не се базика да вкарва такъв вход ABBA  и abba защото при мен ще излязат и двете...

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.