Софтуерно Инженерство
Loading...
KrasimirPetkov avatar KrasimirPetkov 331 Точки
Best Answer

Мисля, че не изкарваш кафетата, които са свършили в реда, който искат.

Първо трябва да видиш (след като са въведени данните преди "end of info") кои кафета са с количество 0 и да ги добавиш първи към "изчерпаните кафета", а после да прочетеш кой колко кафе пие през седмицата (до "end of week") и ако някое от останалите кафета свърши през това време, да добавиш и него към тези "изчерпани кафета". Като цяло няма разлика в това кои видове кафе изписва програмата накрая, но подредбата явно се различава (специално за този тест). Надявам се да си разбрал обяснението ми...

Успех!

PS: Ето и моето решение, ако ще ти помогне да се ориентираш: http://pastebin.com/0xaajTVM

1
11/06/2016 23:00:48
Vladix avatar Vladix 73 Точки

Значи аз доколкото разбирам кога ще принтираш "none left from certain type" е без  значение, защото ти си го правил след втората серия от инпути (след end of week) а в условието пише, че трябва да обиколим тези които са с quantity 0 първо, да се изпринти съобщението: out of coffe {coffeeType} и след това при подаването на personName count пак трябва да се прави същата проверка за quantity-то и ако е <= 0 print message, /*ако не се лъжа*/. Браво за решението! Много изчистен и подреден код

0