Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

KOSTADINMARKOV avatar KOSTADINMARKOV 22 Точки

HTML and CSS

Искам да помоля,ако някой има възможност да ми даде линк за това коя дума в двата езика какво означава.

Пример:

padding -значение;

div - значение

и т.н

И другия ми въпрос е как да разбера във всяка една ситуация колко пиксела да напиша за различните сайтове.

Благодаря предварително.

Тагове:
peterborisov avatar peterborisov 123 Точки

Пишеш в гугъл "HTML sheet cheat" и ти излизат всички тагове какво представляват. По същия начин  и CSS sheet cheat. Относно пикселите като си отвориш проекта в браузъра натискаш f12>elements и там в левия прозорец ти е HTML кода, а в десния CSS където може директно да си променяш стилизацията / пиксели ,font-size, color и т.н. /. Ако е прекалено голям html в браузъра цъкаш десен бутон на елемента, който искаш да променяш и избираш inspect. Не ползвайте пиксели никъде a проценти,  "vh", "vw", заради респонсив дизайна. Като започнете с пиксели от самото начало на проекта и после, като го правите респонсив трябва да преправяте на всякъде. Пример  body> width:100%  wrapper>width: 90%   H1>2.5vh и е готово за респонс :) иначе трябва да минавате по всеки един елемент и да го правите в проценти впоследствие.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.