Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

GeorgiItsev avatar GeorgiItsev 17 Точки

1000 Days After Birth

 Здравейте група имам следния проблем със 1000 days after birth
Хвърля ми exception "string was not recongnized as a valid DateTime".
Ето и линк към кода 

http://pastebin.com/hPzjiCAH

Тагове:
0
Programming Basics
TeodorDimitrov89 avatar TeodorDimitrov89 264 Точки

Сложи вместо CultureInfo.InvariantCulture null и трябва накрая да е 999 дни, а не 1000 иначе ще ти изгърми се някой тест.

0
GeorgiItsev avatar GeorgiItsev 17 Точки

Благодаря сработи във Judge а може ли малко пояснения защо трябваше да го намаля и да заместя с null

0
TeodorDimitrov89 avatar TeodorDimitrov89 264 Точки

За това защо се ползва null вместо invariantCulture не съм много сигурен,но мога да ти кажа защо трябва да са 999 дни а не 1000.

В условието пише следното: Напишете програма, която въвежда рождена дата във формат “dd-MM-yyyy” и пресмята датата, на която се навършват 1000 дни от тази рождена дата .

Аз го разбирам, че се изка деня на който се навършват 1000 дни тоест началната дата който е първия ден и още 999 дни не знам дали ме разбра какво имам в предвид/

Дано съм помогнал мисля,че тази задача я има с обяснение от курса от Януари може да я потърсиш в архивите.

Успех 

1
Don_Dobrinio avatar Don_Dobrinio 5 Точки

Да, защото нулата се брои също и с нея стават 1000.

0
puffed avatar puffed 289 Точки

Това с InvariantCulture да е null защо се прави? Аз го направих с InvariantCulture и всичко е ок.

А AddDays() добавя дните върху нашата дата за рожден ден, а ние искаме той да се включва в 1000-та дни.. затова са 999, нали?

0
23/06/2016 17:11:48
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.