Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

alexander_lazarov avatar alexander_lazarov 8 Точки

HTML&CSS exercise - add a background image on login and register page

Здравейте, колеги :). Може ли някой да помогне и да ми каже защо не може да се визуализира избраната картинка за заден фон. Изчетох доста публикации във различни форуми опитах различни варианти и накрая стигнах до варианта в който картината не се визуализира, но я има в инспектора. http://dox.bg/files/dw?a=8effd865ee .

Тагове:
ralitsa_d avatar ralitsa_d 171 Точки

Здравей, мисля, че не си задал пътя към иображението в класа wrapper -> background url. Трябва да зададеш този път според директорията, в която се намира въпросното изображение. Ако е в същата директория, където е и файла, в който извикваш изображението, е достатъчно да напишеш само "background.png", ако изображението е в друга папка, която се намира в папката с файла, тогава го извикваш с "styles/background.png", а ако се намира в папка, която е извън папката с работния файл, трябва първо даизлезеш от папката, в която си и да зададеш папката, в която е изображението - "../styles/background.png". Двете точки пред styles указват, че излизаш от папката, в която се намира css файла, върху който работиш. Не знам дали разбра нещо от обяснението, но се надявам, че успях да ти помогна.

1
alexander_lazarov avatar alexander_lazarov 8 Точки

Да разбрах :) и благодаря, но това също го опитах тази снимка в момента съществува поне на четити места, точно поради тази причина да опитвам и опитвам за да стане. Ето и малка част от CSS:

.wrapper{
    background:url(background.png) no-repeat center fixed;
    background-size: cover;

Картинката се намира в "styles" папката редом до другите *.css файлове нужни за това упражнение и не и не.

0
ralitsa_d avatar ralitsa_d 171 Точки

Ами, може да изпратиш кода на html и на css файловете, за да ги разгледам и да се опитам да разбера къде е проблемът. Възможно е грешката да е в някоя дума, име на клас или нещо подобно.

0
ralitsa_d avatar ralitsa_d 171 Точки

Ок, разбрах защо не се появява - задаваш класа wrapper на първия div, който държи sidebar-a и main-а. Трябва да го зададеш само на main и ще се оправи :)

1
alexander_lazarov avatar alexander_lazarov 8 Точки

Определено има напредък и се появи, картинката е някак само на половината от страницата, но ще потърся как мога да го направя правилно и се надявам да стане. Благодаря ти за отделеното време и помощта. Весела вечер :)!!!

0
ralitsa_d avatar ralitsa_d 171 Точки

В крайна сметка първоначално беше поставил wrapper където трябва, аз се заблудих. Има и друг проблем - в css файла Style задаваш .div.wrapper{} вместо .wrapper{}. Промених това и изображението се появи. И при мен не излиза малко изрязано, но мисля, че на ревизията е по същия начин.

1
18/06/2016 22:46:48
alexander_lazarov avatar alexander_lazarov 8 Точки

Да, сега вече всичко е ок, благодаря отново :) .

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.