Софтуерно Инженерство
Loading...
Pesho1983 avatar Pesho1983 2 Точки

C# Advanced Exam - 19 June 2016 [03. Cubic Messages]

Здравейте,

Нещо немога да я направя тази задача .Нулевите тестове ми минава и после всичко гърми.

Ще помоля някой ако знае , някой от основните тестове да го каже да тествам да видя къде бъркам.

Това ми е регекса @"(^[0-9]+)([a-zA-Z]+)([^a-zA-Z]+)((?![a-zA-Z]).)*$" .

Благодаря.

Тагове:
1
C# Advanced 21/06/2016 11:11:30
IskrenPenev avatar IskrenPenev 177 Точки

Здравей,

на изпита използвах този регекс ^([0-9]+)([a-zA-Z]+)([^a-zA-Z]*)$".  Хваща началото на стринга, след това първата група лови само числа, втората група улавя самото съобщение, а третата група всичко след съобщението (всичко без букви) ако има нещо след съобщението разбира се. С знака $  накрая се уверяваш че третата група е хванала края на стринга и си 100% сигурен че няма други букви освен самото съобщение. 

Това е цялото ми решение: https://gist.github.com/iskren-penev/d3ead2f8131eb30a8191bc82c6a5d049

2
boyanst avatar boyanst 29 Точки

Здравейте,

В началото ползвах следния регекс - ^([0-9]+)([a-zA-Z]+)([^a-zA-Z]+)$ Двата нулеви теста минават а след това всичко гърми. След това вместо + на последната група сложих * ^([0-9]+)([a-zA-Z]+)([^a-zA-Z]*)$ и ми даде 100%. Голяма забава мисля, че тестовете нямат символи след кодираното събщение, защото + хваща едно или повече,  а  *  - 0 или повече.

2
TodoresteG avatar TodoresteG 2 Точки

Абсолютно същия проблем. Благодаря ти, защото не можех да повярвам, че нулевите вървят а след това всичко е 0. :D

0